Otwarte Ogólnopolskie Zawody Spinningowe “Kleń Wkry 2015”

Otwarte Ogólnopolskie Zawody Spinningowe "Kleń Wkry 2015"

W bardzo chłodną i wietrzną niedzielę 19 kwietnia Joniec w powiecie płońskim stał się przez chwilę areną zmagań ponad osiemdziesięcioosobowej grupy spinningowych zapaleńców, marzących choćby o kontakcie tego dnia z "białymi" drapieżnikami - kleniem i jaziem. Już na zbiórce o 7.00, wśród zawodników dało się mimo chłodu i ołowianych chmur, wyczuć atmosferę sympatycznego spotkania, zupełnie jakbyśmy byli starymi kolegami.

Gościliśmy znakomitych wędkarzy z Warszawy, Torunia, Pułtuska, Płocka, Płońska, Ciechanowa, Legionowa i z wielu innych miast. Nawet, jak ktoś się z kimś nie znał, to piękny widok na Wkrę ze skarpy w rejonie mostu, gdzie się wszyscy spotkaliśmy, zachęcał do robienia wspólnych, pamiątkowych zdjęć jeszcze przed wyjazdem do wylosowanych wcześniej sektorów.

Co do technicznych warunków - poziom wody we Wkrze był zadowalający, lecz woda od tygodnia opadała po wcześniejszym przyborze. Wiatr zmienny, przeważnie północny i północno-zachodni, chwilami dość porywisty, temperatura wynosiła od 4 do 11 st.C (odczuwalna od -2 do +5 st.C), ciśnienie stabilne ciut ponad 1000 hPa, noc poprzedzająca zawody bardzo chłodna, lecz "na plusie". Zachmurzenie całkowite z przelotnymi opadami deszczu, około południa na chwilę zawitało słoneczko. Czyli typowa niedziela do poleżenia w kapciach przed telewizorem... z wykluczeniem wędkarskich zapaleńców...
Trzy grupy, po wykorzystaniu czasu na dojazd do punktów startowych i czasu na dojście do łowisk, punktualnie o godz. 8.30 rozpoczęły łowienie w Sobieskach, Jońcu i Borkowie. Kontakt z punktowanymi rybami tj. jaziami, kleniami i okoniami był sporadyczny. Jednak w połowie zawodów, rozeszła się po zawodnikach informacja, iż spięła się jednemu z zawodników, prawie półmetrowa klucha. Natomiast innym wędkarzom, w małe, regulaminowej długości woblerki i twisterki co i raz stukały chronione szczupaki (największy 79 cm). Można było jednak odnieść wrażenie, że woda jak i brzegi uroczej Wkry czekają nadal na przyjście tej prawdziwej wiosny...

Po siedmiu godzinach zawodów, na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówa z kuchni polowej oraz dania z grilla. W przerwie przed ogłoszeniem wyników, każdy mógł się zapoznać w czasie rezentacji prowadzonej przez Waldemara Ptaka z najnowszymi produktami Firmy Dragon.

WYNIKI ZAWODÓW:

1
.Łukasz Prudło (Płock) - I miejsce - 475 pkt (puchar; nagroda rzeczowa od Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego; nagrody rzeczowe; dodatkowa statuetka za największą rybę zawodów od Wójta Gminy Joniec; dodatkowa statuetka za największego jazia zawodów od portalu wędkarskiego Wedkuje.pl)

2.Marcin Żaczek - II miejsce - 310 pkt (puchar; nagrody rzeczowa)

3.Mateusz Kuciński (Koło PZW Nowe Miasto) - III miejsce - 310 pkt (puchar; nagrody rzeczowe)

4.Tomasz Gajewski - największy okoń zawodów (statuetkę od Wójta Gminy Sochocin wręczyła Pani Renata Krawczyk z UG Sochocin; nagrody rzeczowe)

5.Marcin Olczak - największy kleń zawodów (nagrody rzeczowe)

6.Tomasz Gajewski - IV miejsce

7.Bartosz Giżyński - V miejsce

8.Marcin Półtorak - VI miejsce

9.Piotr Mika - VII miejsce

10.Rafał Komorowski - VIII miejsce

11.Artur Woźniak - IX miejsce

12.Artur Pladzyk - X miejsce (ex equo z Marcinem Olczakiem)

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów promujących piękną Wkrę wszystkim partnerom i sponsorom:

1.Pan Marek Czerniakowski - Wójt Gminy Joniec

2.Pan Paweł Obermeyer - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

3.Pan Andrzej Romatowski - Wójt Gminy Sochocin

4.Zarząd Okręgu Ciechanowskiego PZW

5.Redakcja miesięcznika "Wiadomości Wędkarskie"

6.Redakcja portalu "Wedkuje.pl"

7.Właściciele wszystkich wypożyczalni kajaków nad Wkrą

8.e-Foto - Jacek Wardzyński (foto naziemne Emotikon wink )

9.Vector - Łukasz Kozłowski (fotokopter)

Firmom oraz Sklepom Partnerskim:

- GARMIN

- DAIWA CORMORAN

- ABU GARCIA

- PENN

- MITCHELL

- BERKLEY

- DRAGON

- WŁADCY MUCH

- Sklep FISH GUN (Ciechanów)

- Sklep CATCH FISH (Płońsk)

- Sklep GARBUS (Warszawa)

- STARTBAIT RĘKODZIEŁO

Doceniamy, iż właściciele wypożyczalni kajaków podeszli do naszych zawodów bardzo odpowiedzialnie i przychylnie potraktowali prośbę o zaniechaniu wynajmu kajaków w dniu zawodów, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie i zapraszamy na następne.

Więcej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.