Towarzyskie zawody spinningowe Wkra-Fishing i Mistrzostwa Koła Nowe Miasto 05.10.2013

Towarzyskie Zawody Spinningowe Wkra-Fishing
i Mistrzostwa Koła Nowe Miasto 05.10.2013

Słoneczny, dość wietrzny, sobotni poranek piątego października zapowiadał się idealnym dniem na  wędkowanie.  Po dwóch dniach przymrozków wszystko wskazywało na to, że spontanicznie wybrana data zawodów spinningowych organizowanych przez portal Wkra Fishing i Koło Nowe Miasto była doskonałym wyborem. Tego dnia zgromadzeni  nad Zalewem Nowe Miasto wędkarze  mogli walczyć o puchary w dwóch różnych kategoriach. W pierwszej, ogólnej klasyfikacji  każdy z zawodników mógł liczyć na wygranie pucharów, ufundowanych przez nasz portal. Natomiast na członków koła Nowe Miasto  czekały puchary, ufundowane między innymi przez Wójta Gminy Nowe Miasto - Sławomira Zalewskiego, a zdobyte tego dnia punkty były zaliczane do Mistrzostw Koła i sumowane z punktami z pierwszej tury zawodów.

Mocno zmotywowana grupa zawodników rozpoczęła zawody punktualnie o  8:00 rano. Już w pierwszych rzutach i minutach rywalizacji wędkarze odnotowywali pierwsze ryby. Jeszcze przed 9:00 w karcie startowej Kamila Piekuta  pojawił się wpis: SZCZUPAK 71 cm. Radość nie trwała długo ponieważ, tuż za nim pojawił się Pan Małecki Ryszard z wymiarowym BOLENIEM i OKONIEM, stawiając zwycięstwo Kamila pod dużym znakiem zapytania, tym bardziej, że do końca zawodów pozostawało jeszcze około trzech godzin.
Po każdej godzinie okazywało się, że coraz więcej zawodników miało kontakt z dużymi okoniami lub łowiło sporo niewymiarowych ryb. Zapowiadało to bardzo wyrównaną i nierozstrzygniętą  do ostatnich minut rywalizację. O czym mógł się przekonać  nieświadomy realnego zagrożenia wygranej Kamil Piekut, który trzy minuty przed końcem mistrzostw złowił 53cm SZCZUPAKA, jednocześnie umacniając  się na pozycji lidera. Ponieważ, jak się okazało po powrocie do miejsca zbiórk, o tytuł mistrza walczył również Paweł Wasilewski, mający na koncie dwa SZCZUPAKI 51cm i 53cm.

Rywalizacja o miejsca na podium toczyła się nie tylko między zawodnikami, ale też między stosowanymi  przynętami - klasyka kontra "nowoczesność i współczesna myśl techniczna".  Na dwóch skrajnych biegunach były stosowane przez Kamila wahadłówki i gumowe, rybo podobne, zbrojone seryjnie przynęty  Pawła.  Jak się okazało gumowe przynęty Pawła, budzące lekki uśmiech na twarzach pozostałych wędkarzy, pokazały,  że niestandardowe myślenie, łamiące sprawdzone kanony wędkarskie, może przynieść zaskakująco dobre wyniki. Pewnym kompromisem w tej skrajnej rywalizacji  były dobrze już znane i sprawdzone twistery, rippery Pana Ryszarda.
Zwieńczeniem czterogodzinnej  tury było wręczenie  nagród ufundowanych przez naszych sponsorów i partnerów. W punktacji ogólnej, pierwsze trzy miejsca na podium nagrodzone były pucharami ufundowanymi przez portal Wkra Fishing, natomiast do piątego miejsca zostały rozdane nagrody rzeczowe przekazane przez Głównego Sponsora Zawodów - Firmę Dragon, jak również  pozostałych sponsorów i partnerów: Firmę Daiwa, Sklepy Wędkarskie "Rapa" i "Garbus" z Warszawy i zaprzyjaźnionego z nami Waldemara Ptaka.

W klasyfikacji zaliczanej do Mistrzostw Koła Nowe Miasto dla najlepszych czekały puchary  od  Wójta Gminy Nowe Miasto, który osobiście wręczył je Mistrzowi Koła Kamilowi Piekutowi i Wicemistrzom:  Pawłowi Wasilewskiemu i  Ryszardowi Małeckiemu.

Dodatkową nagrodą  była statuetka od naszego portalu i upominki od sponsorów dla łowcy najdłuższej ryby zawodów, która przypadła nagradzanemu już wędkarzowi - Kamilowi Piekutowi za SZCZUPAKA 71 cm. Po wręczeniu pucharów i nagród za punktowane miejsca we wszystkich kategoriach, rozlosowaliśmy wśród pozostałych uczestników, nagrody "pocieszenia" od Sklepu Wędkarskiego "RAPA" .

W imieniu organizatorów i samych zawodników raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej imprezy Głównemu Sponsorowi - Firmie Dragon, jak również  pozostałych sponsorom  i partnerom: Firmie Daiwa, Sklepom Wędkarskim "Rapa" i "Garbus" z Warszawy i zaprzyjaźnionemu z nami Waldemarowi Ptakowi.  Duże słowa podziękowania składamy również na ręce Wójta Gminy Nowe Miasto Sławomira Zalewskiego, za ufundowanie i wręczenie Pucharu dla Mistrza Koła. Za pomoc w organizacji spotkania  wielkie podziękowania dla Juliusza Wardzyńskiego, Darka Szymańskiego, Piotrka Nowakowskiego, Jacka Wardzyńskiego (zdjęcia) i Darka Pytlika. Najlepszym zawodnikom gratulujemy zwycięstwa, a pozostałym również dziękujemy za udział i życzymy dużo szczęścia w przyszłorocznych zawodach.

KLASYFIKACJA OGÓLNA:

1. Kamil Piekut - 2 700 punktów.

2. Wasilewski Paweł - 1650 punktów

3. Małecki Ryszard - 1440 punktów 

4. Kuciński Mateusz - 270 punktów
5. Wójtowicz Kamil - 190 punktów
6. Szóste miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"
. Rutkowski Wiesław
. Bandurski Cezary
. Pytlik Darek
. Klukowski Bogdan
. Klukowski Marcin
. Wardzyński Juliusz
. Strzałkowski Piotr
. Szymański Dariusz
. Osuch Antoni
. Olczak Robert
. Jacek Wardzyński
. Radosław Witólski
. Piotr Nowakowski
. Robert Janiszek
. Kazimierz Tomaszewski

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW KOŁA NOWE MIASTO:

1. Kamil Piekut Mistrz Koła Nowe Miasto - 2 700 punktów.

2. Wasilewski Paweł I Wicemitrz Koła Nowe Miasto - 1650 punktów

3. Małecki Ryszard  II Wicemitrz Koła Nowe Miasto - 1440 punktów

4. Radosław Witólski - 1 350 punktów
5. Piąte miejsce zajeli "ex aequo":
       . Kmieć Sławomir - 800 punktów
       .  Szymański Adam - 800 punktów
6. Kuciński Mateusz - 270 punktów
7. Siódme miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"

. Rutkowski Wiesław
. Bandurski Cezary
. Pytlik Darek
. Klukowski Bogdan
. Klukowski Marcin
. Wardzyński Juliusz
. Strzałkowski Piotr
. Szymański Dariusz
. Wardzyński Jacek
. Piotr Nowakowski
. Robert Janiszek
. Kazimierz Tomaszewski
. Wójcik Krzysztof
. Buraczyński Roman
. Jastrzębski Andrzej

Płynąca na koniec refleksja mówi, iż na tak specyficznym  zbiorniku jakim jest Zalew Nowomiejski, organizowanie zawodów wędkarskich pozwala   znaleźć nowe - skuteczne  metody, sposoby i przynęty, a uczestnictwo w nich umożliwia wędkarzom  nabrania dystansu do schematów i rutyny wędkarskiej. Co z resztą dotyczy również wszelkiej maści zawodów wędkarskich organizowanych na wodach całej Polski. Tym samym zachęcamy wędkarzy do brania udziału w wędkarskich  imprezach sportowych, ponieważ doświadczenie jakie z nich wyniesiemy, nawet jeżeli nie staniemy na podium, korzystnie wpłynie  na nasze, typowo rekreacyjne wędkarstwo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.