I Tura – Spinningowe Mistrzostwa Koła NM 11.05.2013

I Tura - Spinningowe Mistrzostwa Koła NM 11.05.2013

Dzień 11.05.2013 od samego rana rozpoczął się typową, nieco pochmurną  "pogodą szczupakową" idealnie wpasowującą się w zaplanowane na ten dzień "Spinningowe Mistrzostwa Koła Nowe Miasto - Seniorów i Juniorów ". Oprócz pogody dopisała również frekwencja - rekordowa w obu kategoriach wiekowych, w każdej z nich wystartowało po piętnastu zawodników.

Już w pierwszej godzinie zawodów w Kartach Startowych pojawiły się wpisy złowionych szczupaków i okoni. Na wędkach meldowały się również Bolenie, których wielkość  nie pozwoliła na zdobycie punktów oraz  ta prawdopodobnie największa,  która złamała wędkę jednemu z juniorów - przypuszczalnie był to sum.

Systematyczne brania trwały do momentu, aż załamanie pogody i niemal godzinna ulewa nie wstrzymały żerowania ryb  oraz połowu wielu wędkarzom. W rezultacie na trzydziestu zawodników przypadło siedem wymiarowych ryb, trzy okonie i cztery szczupaki. Wszystkich uczestników zawodów zdeklasował najmłodszy, zaledwie sześcioletni  Kacper Wardzyński  zdobywając puchar Mistrza Koła Juniorów, statuetkę za największą rybę - SZCZUPAKA 74 cm i statuetkę  dla najmłodszego zawodnika.

Seniorzy muszą jeszcze zaczekać na wyłonienie Mistrza ze swojego grona do października, kiedy to będą mieli okazję przystąpić do rywalizacji w drugiej Turze Mistrzostw. Mogą się wówczas okazać przydatne wnioski,  które wyciągnęliśmy po pierwszej turze zawodów dotyczące skuteczności poszczególnych przynęt. Najskuteczniejsza na szczupaki i bolenie okazała się wahadłówka, a na okonie  paproszki na bocznym troku.

SENIORZY:

1. Radosław Witólski - 1350 punktów.

2. ex aequo:

. Kmieć Sławomir - 800 punktów

. Szymański Adam - 800 punktów  

3. Trzecie miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"

. Rutkowski Wiesław

. Bandurski Cezary

. Pytlik Darek

. Klukowski Bogdan

. Klukowski Marcin

. Wardzyński Juliusz

. Strzałkowski Piotr

. Szymański Dariusz

. Kuciński Mateusz

. Wójcik Krzysztof

. Buraczyński Roman

. Jastrzębski Andrzej

JUNIORZY:

1. Wardzyński Kacper - 1950 punktów.

2. Wardzyński Maciek - 230 punktów.

3. Kozioł Jakub - 160 punktów.

4. Czwarte miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"

. Koll Kacper
. Ogroński Szymon
. Jastrzębski Maciej
. Buraczyński Krystian
. Smakulska Wioletta
. Rutkowski Patryk
. Wójcik Karol
. Nowakowski Jakub
. Zieliński Krystian
. Zaręba Wojciech
. Nowaliński Jakub
. Pytlik Daniel

Zawody można zaliczyć do jak najbardziej udanych. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a seniorom życzymy powodzenia w drugiej turze.

Więcej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.