I Tura – Spinningowe Mistrzostwa Koła NM 18.05.2014

I Tura - Spinningowe Mistrzostwa Koła NM 18.05.2014

Pierwszą turę Spinningowych Mistrzostwa Koła Nowe Miasto można byłoby opisać  jednym zdaniem... jednak postaram się dodać trochę kolorytu tej historii. Z początkiem sezonu, gdy po krótkiej zimie nie pozostał nawet najmniejszy lodowy ślad na tafli zalewu, a pierwsze dorodne  okonie łowione na spinning  dawały niemal stu procentową pewności, iż w kolejnych dniach regularnego sezonu nie będzie można narzekać na chimeryczność ryb. W takim przekonaniu utwierdzały dodatkowo częste przyłowy szczupaków, będących w niezwykle dobrej kondycji. Niestety zimowo wiosenne szaleństwo konsekwentnie odchodziło w niepamięć, wprost proporcjonalnie do coraz cieplejszych  dni kwietnia, a następnie i maja.

W atmosferze wielkiej niewiadomej udało nam się doczekać nareszcie długo oczekiwanego dnia 18.05.2014, będącego pierwszą datą w kalendarium zawodów w Kole Nowe Miasto. Niestety już w drodze do punktu zbiórki niemal czterdziestu wędkarzy mogło wywnioskować, iż czeka wszystkich niezwykle wymagający dzień. O godzinie 6:00 rano wysoka  temperatura powietrza, bezchmurne niebo  pozwalały myśleć, iż najlepsze brania mogły bezpowrotnie przypaść na wcześniejsze godziny poranka.

Niestety czterogodzinna tura  dla seniorów i trzy godzinna juniorów rozpoczynające się w jedno godzinnym odstępie począwszy od godz. 7:00 w efekcie potwierdziły najczarniejszy scenariusz. O zwycięstwie w 26 osobowej grupie seniorów zdecydował 19cm okoń złowiony przez Mariusza  Piekuta  - jedyna wymiarowa ryba tego dnia. Natomiast w kategorii juniorów  brylował Jakub Kozioł deklasujący swym wynikiem także i seniorów, łowiąc:  dwa okonie 20,5cm; 19,5cm oraz jazia 26,5cm. Jakub tym samym został nowym Mistrzem Juniorów  Koła Nowe Miasto 2014, natomiast na wyłonienie najlepszego spinningisty wśród seniorów musimy zaczekać do drugiej, październikowej tury, w czasie której praktycznie wszyscy startujący będą mieć równe szanse na zdobycie Mistrzowskiego Pucharu.

Pozostałym zawodnikom serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy na II turę Spinningowych Mistrzostw Koła, życząc aby każdy mógł powtórzyć sukces ubiegłorocznych Mistrzów, kończąc zawody z kompletem dorodnych szczupaków...

SENIORZY:

1. Mariusz Piekut - 70 punktów.

2. Drugie miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"

. Marian Szmitowski

. Jarosław Tarwacki

. Robert Olszewski

. Arek Rosłoński

. Robert Wójcikowicz

. Łukasz Mika

. Kamil Piekut

. Cezary Bandurski

. Adam Szymański

. Radosław Witólski

. Ryszard Kozioł

. Sławomir Kmieć

. Darek Pytlik

. Paweł Wasilewski

. Wojtek Marciniak

. Juliusz Wardzyński

. Piotr Strzałkowski

. Bogdan Klukowski

. Marcin Klukowski

. Ryszard Małecki

. Dariusz Szymański

. Cezary Rosłoński

. Sebastian Trojanek

. Mateusz Biljenko

. Stefan Bartosik

JUNIORZY:

1. Jakub Kozioł - 420 punktów.


2. Drugie miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"

. Wiktoria Wasilewska
. Jakub Mika
. Krystian Paliszewski
. Kacper Koll
. Michał Macias
. Maciek Wardzyński
. Mateusz Łukasiak
. Daniel Pytlik
. Weronika Kowalska
. Krystian Zieliński

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.