Wędkarskie Podsumowanie Roku – jak go zwieńczyć?

Wędkarskie Podsumowanie Roku - jak go zwieńczyć?

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a to nastraja do refleksji i podsumowań. W ramach zakończenia oficjalnego sezonu zapewne niejeden kolega "po kiju" pokusi się o zdanie relacji z najbardziej udanych wypadów i pochwalenie się zdjęciami największych złowionych okazów. Warto jednak oprócz tego zdobyć się na coś, co będzie dla nas wędkarzy początkiem pewnego rytuału, symbolicznym pożegnaniem z rzeką, sezonem i ulubionym sprzętem. Radzimy, w jaki sposób można podsumować wędkarski rok.

Dla miłośników rywalizacji: zawody wędkarskie


W związku z kończącym się sezonem wiele kół organizuje zawody wędkarskie. Takie rozwiązanie nie tylko będzie interesujące dla osób, które cyklicznie startują w turniejach. To sposób na "odkucie się" tych, którzy mieli niezbyt pomyślny sezon, możliwość spróbowania sił w prawdziwej rywalizacji oraz wyjątkowe przeżycie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w zawodach. Co więcej udział w walce o puchar to okazja to wypróbowania najbardziej łownych przynęt Corona Fishing. Takie symboliczne zakończenie sezonu jest odpowiednie dla wędkarzy, którzy w swoim hobby najbardziej cenią emocje związane z rywalizacją oraz adrenalinę.

Dla domatorów: konserwacja sprzętu i pamiętnik

Wędkarze-domatorzy łowią zwykle od święta. Swój czas poświęcony hobby dzielą na ten spędzony nad brzegiem łowiska i na śledzeniu tematycznych forów internetowych. Osobom o takim podejściu do łowienia ryb, łatwiej przyjdzie oddać się swojej pasji na przykład konserwując sprzęt bądź zakładając wędkarski pamiętnik. Oba pomysły są świetnym symbolicznym zakończeniem sezonu. Dzięki nim wędkarz-domator będzie mógł czerpać satysfakcję w kolejnym roku, ponieważ sprzęt będzie służył bez zarzutu, a wszelkie wyniki i przemyślenia z połowów będą zgromadzone w jednym miejscu. W efekcie będzie to źródło wiedzy, ponieważ konserwacja daje możliwość dokładniejszego zapoznania się z ekwipunkiem, a własne zapiski pozwolą wyciągać wnioski z wypadów na przyszłość. Oczywiście w notatkach nie może zabraknąć relacji z wypraw, sukcesów i porażek oraz informacji o skuteczności konkretnych przynęt w określonych warunkach i czasie. Wpisy powinny również uwzględniać spostrzeżenia wynikające ze zmian żerowania oraz odpoczynku ryb.

Dla empatycznych: sprzątanie brzegu rzeki i łowisk


Aby zakończyć sezon w należyty sposób, można pokusić się o zorganizowanie akcji sprzątania brzegu pobliskiej rzeki i wędkarskich stanowisk. Mimo, że każdy wędkarz jest zobowiązany przez regulamin do utrzymania porządku w obrębie swojego łowiska bez względu w jakim stanie je zastał, to dodatkowe, zorganizowane sprzątanie przyniesie lepszy efekt. Zapewnienie porządku w okresie pomiędzy końcem sezonu urlopowego i grillowego a początkiem zimy sprawi, że rozpoczęcie sezonu wiosną kolejnego roku odbędzie się w sprzyjających warunkach. Warto wykrzesać z siebie nieco sił, zmobilizować się i odwdzięczyć się w ten sposób rzece za wiele godzin spędzonych nad jej brzegiem. Wymienione sposoby zwieńczenia sezonu pozwolą nie tylko symbolicznie go zakończyć, ale zbliżą nas jeszcze bardziej do innych hobbystów, środowiska i dadzą wiele satysfakcji. Być może pomysły okażą się początkiem nowego, istotnego dla lokalnej społeczności rytuału. Dzięki temu kolejny sezon będzie zapowiadał się jeszcze ciekawiej, a nasze hobby zyska nowy wymiar.

autor: Remigiusz Kopiej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.