II Edycja Pucharu Dragona – Borówno 07.10.2012

II Edycja Pucharu Dragona - Borówno 07.10.2012

Po rocznej przerwie doczekaliśmy się drugiej edycji Pucharu Dragona, która odbyła się w dniu 07.10.2012 na Wiśle w miejscowości Borówno koło Chełmna. Po pierwszej edycji apetyty były bardzo wyostrzone, głównie przez dużą ilości  szczupaków jaka wówczas została złowiona -   39 szt. na 50 startujących wędkarzy. Od samego rana panowała bardzo koleżeńska atmosfera, jednak dawało się odczuć również duże skupienie i bojowe nastawienie. Potwierdziły to pierwsze minuty i metry tuż po sygnale syreny, rozpoczynającej zawody. Cześć zawodników niemal jak sprinterzy wystartowała w kierunku swoich miejscówek... Niektórym, jak się okazało w niedługim czasie, taka taktyka bardzo się opłacała.  Już w pierwszych kilkudziesięciu minutach padły punktowane ryby. Zdecydowanie mniej "szczęścia" miała pozostała część z 70 startujących zawodników, jak się okazało na koniec tury, tego dnia udało się złowić tylko dziewięć ryb, przez dziewięciu zawodników. Powodem zgoła odmiennych wyników, do tych jakie odnotowano podczas pierwszej edycji, prawdopodobnie był bardzo niski stan Wisły. Ryby były trudne do zlokalizowania, a pogoda  (ciśnienie, wiatr i nasłonecznienie) zmieniała się jak w kalejdoskopie, jeszcze bardziej utrudniając to zadanie.

Mimo nie najlepszych wyników jakie odnotowało 70 wędkarzy, to w grupie zawodników, którym udało się złowić tego dnia rybę, znalazł się jeden zawodnik z Płońska - łowca klenia 49 cm. Przemysław Dul, bo o nim mowa przyjechał w grupie 11 wędkarzy reprezentujących to miasto i jego okolice, szkoda, że tylko jemu udało się punktować, ale tym samy trzeba podkreślić, że świadczy to o Jego dużych umiejętnościach wędkarskich - Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Po posiłku jaki czekał na zawodników, zostały ogłoszone wyniki tegorocznego "Pucharu Dragona". Wręczone zostały cenne nagrody samym zwycięzcom, jak i pozostałym zawodnikom, którym nie udało się tego dnia zdobyć żadnych punktów.

1  Jerzy Hołda - szczupak 80 cm
2  Ryszard Biernat - szczupak 72,5 cm
3  Roman Kwiatkowski - boleń 63 cm
4  Michał Kiedrowski - szczupak 57 cm
5  Wojciech Kościelski - szczupak 57 cm
6  Przemysław Dul - kleń 49 cm
7  Piotr Witt - szczupak 53 cm
8  Mariusz Szczepaniak - szczupak 51,5 cm
9  Konrad Wiśniewski - okoń 20 cm

Podsumowaniem tych zawodów może być duże uznanie, dla organizatorów i samego Pana Łukasza Marczyńskiego - prezesa Klubu Spinningowego DRAGON, za profesjonalną organizację Pucharu, dla samej Wisły 🙂 za bardzo ciekawe i malownicze miejsca, a dla wszystkim obecnych, za wprowadzenie miłej, koleżeńskiej atmosfery. Mamy nadzieję, że cykl ten będzie rozwijał się prężnie, a zawodników z roku na rok przybywało, ponieważ potencjał imprezy jest ogromny, a każdy wędkarz mający sportową smykałkę, choć raz powinien pojawić się na tej imprezie.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.firmadragon.pl/

 Więcej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.