Najlepsze pod Choinkę – Rękodzieło

Najlepsze pod Choinkę - Rękodzieło

Wybierając świąteczne prezenty warto zwrócić uwagę na ich pochodzenie. Upominki stanowią bowiem symboliczny wyraz naszego szacunku dla danej osoby. Zamiast sięgać po przedmioty "Made in China" pomyślmy o podarunkach ręcznie wykonywanych, z edycji limitowanych i ze specjalną dedykacją. To samo tyczy się akcesoriów wędkarskich i elementów ekwipunku. Zobacz najlepsze pomysły na prezenty świąteczne.

Łowiąc ryby hobbystycznie i przebywając w gronie znajomych "po kiju" właściwie nie da się uniknąć zakupu prezentu wędkarskiego. Co ciekawe, temat dotyczy nie tylko mężczyzn, ale też kobiet. Trafnie kupiona przynęta, wędka czy pudełko na osprzęt to bardzo dobry pomysł na prezent dla wędkującego męża, bądź syna.

Rękodzieło to strzał w "10"

Spośród wszystkich dostępnych gadżetów i akcesoriów pomyślmy o oryginalnych, rękodzielniczych przedmiotach. Nie kosztują wiele więcej od innych oferowanych przez sklepy, a są unikatowe i najlepszej jakości. Mają "to coś" czego brakuje masowo produkowanym rzeczom. Od wszystkich fabrycznych przedmiotów, "hand-made" wyróżnia także to, że jest dziełem czyjegoś talentu i kreatywności. Zdecydowanie się na rękodzielniczy upominek daje możliwość stworzenia prezentu osobistego, czyli dopasowanego do stylu i upodobań konkretnej osoby. Podczas zakupu idealnego prezentu należy kierować się również preferencjami obdarowywanej osoby. Liczy się przede wszystkim ulubiona technika i metoda łowienia. Radzimy jakie prezenty sprawdzą się pod choinką dla wędkarza.

Przynęty

Jak przynęty to tylko legendarne i atrakcyjne, o uznanej renomie i drobnej pracy. Taką przynętą jest m.in. wobler pstrągowy - Kwiski Foxinus Corona Fishing, który nie ma porównania wśród całej masy cukierkowatych, piankowych produktów. Ten wobler, który dziś cieszy się ogromną sławą, przez wiele lat był niedostępny, ponieważ sposób jego realizacji był skrzętnie ukrywany przez autorów. Kwiski Foxinus najlepiej sprawuje się w rzekach o żwirowym lub kamienistym podłożu, z krystalicznie czystą wodą.Powstał w oparciu o doświadczenie i wiedzę najlepszych polskich rękodzielników, wędkarzy - pasjonatów. Zakup tej przynęty może być również dobrym pretekstem na zorganizowanie wycieczki np. w góry. Kwiski Foxinus to wobler lekko pływający. Głębokość schodzenia do 1,75 metra. Zbrojenie: Kotwice VMC.

Wędki

Początkującym, bądź ceniącym uniwersalizm wędkarzom polecamy wędkę St.Croix Triumph. To najtańszy model z oferty legendarnego, amerykańskiego producenta oferującego kije dla spinningistów. Nie należy jednak ulegać złudzeniom, każdy kij tej firmy powstaje w oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenie rzemieślników i profesjonalnych wędkarzy oraz najnowsze osiągnięcia inżynierii.W konsekwencji wędka St.Croix Triumph charakteryzuje się niespotykanie dużą wytrzymałością (wędka z włókna węglowego), płynną akcją i czułością. Wędzisko wyposażone zostało w uchwyt DPS Fuji oraz przelotki Alu-oxy w czarnych ramkach. Omotki pokryte są plastycznym Flex-Coat. Całość prostego i konserwatywnego wyglądu kija dopełnia dobrej jakości rękojeść korkowa.Kij St.Croix Triumph przeznaczony jest do uniwersalnego wędkowania. Świetnie sprawdzi się w rzekach i jeziorach. W porównaniu z innymi kijami podobnej klasy, zakup Triumpha wydaje się być bardzo korzystny.

Spośród innych ręcznie wykonywanych prezentów, z których ucieszy się wędkarz sprawdzą się drewniane pudełko na przynęty czy np. ciepła, wełniana czapka. Pierwszy z nich to prawdziwe dzieło sztuki - szkatułka na sprezentowane woblery bądź najbardziej łowne wabiki w arsenale bliskiej osoby. Drugi to miły akcent dzięki, któremu w jeszcze lepszy sposób będziemy mogli uczestniczyć w wędkarskich przeżyciach znajomego. Warto dodać, że takie upominki to nie tylko symboliczne dodatki, ale i prezenty same w sobie.

Wybór podobnych przedmiotów to rozsądna decyzja. Każdy z nich pozwoli na łatwiejsze, wygodniejsze i skuteczniejsze wędkowanie ponieważ rękodzielnicze upominki są profesjonalnym wyposażeniem. Wszystkie można znaleźć w ofercie firmy Corona Fishing.

autor: Mateusz Byś


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.