Spławikowa Szkółka Wędkarska – Nowe Miasto 13.02.2017

Spławikowa Szkółka Wędkarska - Nowe Miasto 13.02.2017

Około pięciu lat temu, dzięki otwartości Zarządu Koła Nowe Miasto, a w szczególności Prezesa Juliusza Wardzyńskiego i Dyrekcji Zespołu Szkół rozpoczęliśmy przygodę z serią szkółek wędkarskich, którą do dziś prowadzi Radzio Radosław Witólski. Cel był jeden: promowanie sportowego, nowoczesnego i świadomego wędkarstwa, jak również wszelkich postaw wpływających na dobro przyrody.

a20_4684

Kolejne odsłony szkółek pokazują, że każda chwila poświęcona tej inicjatywie pozostawia pozytywny ślad w świadomości młodych wędkarzy. Bez względu, czy są to nowi uczestnicy, czy "weterani" nowomiejskich spotkań, wszyscy wykazują się dużą wiedzą wyniesioną nie tylko  z naszych spotkań, ale i  podpowiedzi wędkujących rodziców. Pozwala to na optymistyczne patrzenie na przyszłość naszego hobby.

a20_4589

Tegoroczna edycja, tradycyjnie odbywająca się w czasie ferii zimowych w Zespole Szkół w Nowym Mieście, upłynęła pod znakiem wędkarstwa spławikowego. W kameralnym gronie, każde z dzieci mogło osobiście i namacalnie zapoznać się wieloma akcesoriami przydatnymi do uprawiania tej metody na poziomie amatorskim jak i zawodniczym. Niemniej największe zainteresowanie wzbudził mały  konkurs w rzucaniu do celu. Dzięki wędkarzom, którzy tradycyjnie już przekazują  na naszą szkółkę, zdobyte na zawodach  nagrody lub kuponu na sprzęt wędkarski, każde z dzieci mogło odejść z praktyczną i przydatną nagrodą.

a20_4709

Cieszymy się, że coraz więcej wędkarzy oraz rodziców widzi zasadności zaszczepiania w dzieciach i młodzieży miłości do tak pięknego sportu jakim jest wędkarstwo. Jesteśmy także bardzo wdzięczni za otwartość i wsparcie Dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Mieście oraz pomoc i koordynację spotkań: Pani Izie Wardzyńskiej. Współczesne wędkarstwo nie może się obyć również bez perfekcyjnych zdjęć, które zawsze wychodzą spod ręki Jacka Wardzyńskiego - za co serdecznie Wszystkim dziękujemy. Duże podziękowania należą się również Prezesowi Koła Nowe Miasto - Juliuszowi Wardzyńskiemu za pomoc w prowadzeniu zajęć.

Więcej Zdjęć

 

Autor: Radosław Witólski

Foto: Jacek Wardzyńcki

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.