Bielizna Oddychająca

Bielizna Oddychająca

Branża wędkarska przepełniona jest akcesoriami i odzieżą dedykowaną specjalnie do naszego hobby, choć nie zawsze cena jest adekwatna do jakości. Poziom wykonania wielu produktów pozostawia też wiele do życzenia ponieważ, zaczerpniętą je z innych branż i nie przystosowano dostatecznie do wędkarstwa. Dlatego chcąc otrzymać dobry produkt w rozsądnej cenie, niekiedy warto ominąć sklep wędkarski i skierować się do innego specjalistycznego sklepu. Sam też tak zrobiłem, chcąc kupić dla siebie zimowy zestaw bielizny termicznej. Okazało się, że w sklepie z wyposażeniem dla wojska i policji (nie mylić z sieciówkami typu militaria, itp) znalazłem duży wybór zestawów, różnych producentów, o różnej grubości , kroju i cenie. Najważniejszą dla mnie rzeczą była grubość materiału, z jakiego miała być wykonana bielizna. Nie chciałem, aby był to typowy cienki zestaw lub skrajnie gruby - typu "polarowy dres", ma on zapewnić komfort ciepła w zimie jako pierwsza warstwa ubrania, a w letnie chłodniejsze dni służyć np. jako "bluza" - druga warstwa. Ważne też było dla mnie, aby bluza posiadała rozpinany półgolf, dobrze osłaniający szyję bez względu na porę roku. Jak się okazało, nie stanowiło to żadnego problemu, gdyż wielu producentów sprzętu wojskowa posiada dość bogatą ofertę w segmencie bielizny termicznej.

Bielizna Oddychająca

Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw: Underwear Level 2 trzeciej generacji firmy Helikon-Tex. W przystępnej cenie otrzymujemy dobrze uszytą i wykończoną bieliznę w skład, której wchodzi 95% polyestru i 5% spandexu. Uszyta jest ona z bardzo miękkiego i lekkiego polaru Comfort Dry o strukturze siatki dzięki czemu charakteryzuje się dużymi właściwościami cieplno oddychającymi. Wewnętrzna strona bielizny kumuluje ciepło i utrzymuje blisko ciała, jednocześnie kanaliki odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Bielizna Termiczna - Wkra Fishing3

Praktycznym elementem bluzy są otwory w mankietach na kciuki, który umożliwiają naciągniecie rękawów na dłonie, dzięki czemu uzyskujemy "rękawiczki bez palcy". W zupełności wystarczy to do rozgrzania przemarzniętych dłoni w czasie chłodnego - wietrznego dnia.

Bielizna Oddychająca

Jakości materiału zapewnia duży komfort w skrajnych warunkach atmosferycznych, bez względu czy łowimy stacjonarnie, czy aktywnie. Nie można też zapominać o tym, iż sama bielizna nas nie ogrzeje, stanowi ona tylko bardzo ważną podstawę dla kolejnych warstw naszego ubioru.

Z całą pewnością nieraz warto poszukać "sprzętu" w innych specjalistycznych sklepach, ponieważ może się okazać, że otrzymamy bardzo dobry produkt w niskiej cenie, a z pewnością często będzie on dużo lepszy od oferowanego przez firmy wędkarskie.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.