I Puchar Zalewu Nowomiejskiego

I Puchar Zalewu Nowomiejskiego

Trudny i kapryśny zbiornik potrafiący zawstydzić niejednego doświadczonego wędkarza, jednocześnie dając wielu szczęśliwcom niesamowite powody do radości z sukcesów na nim odnoszonych... to słowa jakimi można określić łowisko, na którym w dniu 04.10.2014 dobył się pierwsze towarzyskie zawody spinningowe o "Puchar Zalewu Nowomiejskiego", organizowane przez Zarząd Koła  Nowe Miasto.  Celowy zabieg rozegrania zawodów w rzadko spotykanej formule popołudniowej  miał wpłynąć korzystnie na wyniki zawodników, pozwalając jak najlepiej wykorzystać potencjał łowiska.
O godzinnie 13:00 w miejscu zbiórki pojawiło się, aż 48 wędkarzy, wierzących w osobisty sukces i szansę po czterogodzinnej turze na triumfalne wzniesienie okazałego  pucharu, symbolu mistrzowskiej klasy. Niestety zmienne oblicze Zalewu i tym razem nas "nie zawiodło", już w pierwszych minutach było wiadomo, że rybodajne w ostatnich dniach miejsca akurat w tym dniu nie przyniosą szybkiego i pewnego zwycięstwa... 

Większość złowionych ryb wymagała wypracowania oraz odrobiny szczęścia w znalezieniu się w odpowiednim miejscu i czasie, gdyż drapieżniki w żadnym wypadku nie chciały zdradzać swojej obecności.  Skrajny co do wielkości i rodzaju mix przynęt użytych przez zawodników, niewielu pozwolił się wstrzelić w gusta poszczególnych ryb. Wymiarowe okonie lub szczupaki atakowały tak samo paprochy jak i obrotówki, wahadłówki czy klasyczne rippery/kopyta. Po zakończeniu zmagań okazało się także, iż statystycznie rybodajniejszy okazał się prawy brzeg zalewu (od strony lasu).  Kilku doświadczonych na tym zbiorniku wędkarzy od samego początku postawiło na wspomnianą stronę  i tym samym mogli na zakończenie, pochwalić się nawet kilkoma złowionymi rybami z poszczególnych gatunków, co prawda nie wszystkimi wymiarowymi ale i tak tworzyło to przepastną różnicę z wędkarzami schodzącymi o kiju.

Po zweryfikowaniu kart startowych okazało się, iż tego dnia zawodnicy złowili 6 wymiarowych szczupaków oraz 8 okoni.  Z czego trzy największe szczupaki  zdecydowały o miejscu na podium, tym samy zwycięzcą i zdobywcą I Pucharu Zalewu Nowomiejskiego, jednocześnie łowcą największej ryby zawodów został Jarosław Rożnowski z Opinogóry.  Ubiegłoroczny Mistrz Okręgu Ciechanowskiego oraz uczestnik Mistrzostw Polski  sprowokował  do ataku 58cm szczupaka, klasyczną obrotówką. Drugie miejsce przypadło Patrykowi Kowalskiemu, którego szczupak mierzył 57cm. Natomiast trzecie miejsce na podium zajął ubiegłoroczny członek Kadry Okręgu Ciechanowskiego -  Mateusz Kuciński, zgłaszający szczupaka o długości 55cm. Poza najlepszymi tego dnia wędkarzami, jeszcze 8 uczestników niedzielnego spotkania, mogło się cieszyć kontaktem z wymiarową rybą.
Wśród wszystkich wędkarzy zostały  rozlosowane nagrody rzeczowe przekazane przez Firmę Daiwa-Cormoran oraz od pozostałych partnerów bony do zrealizowania w zaprzyjaźnionych z Kołem Nowe Miasto sklepach wędkarskich (od kwoty 50 zł do 100 zł),  co niemal do samego końca przedłużyło emocje towarzyszące sportowemu charakterowi wędkarskiej imprezy. Ponadto dla najlepszych zawodników firmy wspierające I Puchar Zalewu Nowomiejskiego przygotowały bony upominkowe :

1. Sklep wędkarski CATCH FISH z Płońska, ul. Wolności 22 (http://catchfish.pl/) -  za I miejsce

2. Sklep wędkarski ELDORADO z Nowego Dworu Mazowieckiego, ul. Targowa 5 (http://eldoradosklep.pl/) - za II miejsce oraz za najdłuższą rybę zawodów

3. Sklep wędkarski FISH GUN z Ciechanowa, ul. Ludowa 1 (http://www.fish-gun.pl/) - III miejsce

Natomiast najważniejsze trofeum  - przechodni "Puchar Zalewu Nowomiejskiego" ufundowała firma  ATMA s.c. z Dzierżoniowa, dystrybutor pucharów i statuetek sportowych http://www.puchary.atma.pl
Tego dnia nad wodami Zalewu dominowała przyjacielska i sportowa atmosfera podstawą, której była przewodnia idea: "złów, sfotografuj i wypuść" do czego zachęcamy  na co dzień... Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za obecności, a Partnerom za wsparcie I Pucharu Zalewu Nowomiejskiego.

Lista zawodników:

1. Jarosław Rożnowski 

2.  Patryk Kowalski 

3. Mateusz Kuciński 

4. Władysław Łaszczewski  i Piotr Kazimierczak  

5. Mariusz Kopczyński 

6. Dariusz Mazurek 

7. Zbigniew Bajno 

8. Artur Bombiński 

9. Rafał Białczak

10. Maciej Sulkowski 

11. miejsce zajeli  "ex aequo" z liczbą punktów "0"

. Dariusz Szymański

. Tomasz Dominiak

. Adam Szymański

. Jadwiga Łaszczewska

. Wiesław Rutkowski

. Henryk Grześ

. Rafał Babiarz

. Rafał Orliński

. Rafał Mika

. Andrzej Idzikowski

. Krzysztof Zaciewski

. Juliusz Wardzyński

Bartłomiej Sabalski

. Piotr Czarnecki

. Mariusz Fortuna

. Paweł Kowalski

. Jarosław Kowalski

. Paweł Makowski

. Jarosław Tarwacki

. Kamil Piekut

. Mariusz Piekut

. Łukasz Markowski

. Kamil Janikowski

. Sebastian Romanowski

. Michał Kieszek

. Jakub Konieczny

. Jarosław Maszerowski

. Daniel Żmijewski

. Jacek Wardzyński

. Radosław Witólski

. Marek Szpręgiel 

. Stefan Bartosik

. Rafał Kamiński

. Marcin Dzierzęcki

. Cezary Bandurski

. Marcin Malatyński

. Paweł Wasilewski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.