Jesienne Szczupakowe Miejsca

Jesienne Szczupakowe Miejsca

Jesień nad Wkrą rozpoczyna okres typowo szczupakowy. Właśnie teraz zdecydowanie najlepiej zaczynają żerować szczupaki. W przeciwieństwie do minionych miesięcy, w czasie których dominowały inne gatunki ryb, w ostatnich miesiącach roku warto skupić się najbardziej na drapieżnikach.
Zadziwiający jest fakt, iż Wkra w okresie letnim wydaje się rzeką, w której dominują tylko klenie, a jeżeli uda nam się złowić jakiegoś szczupaka, to będzie on niewiele większej od naszej przynęty....Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w okresie jesiennym, nagle pojawiają się wymiarowe szczupaki i nawet takie, których waga przekracza 2 - 2,5 kg. Chcąc przybliżyć sprawdzone miejsca, poniżej przedstawiamy mapy z lokalizacjami, ułatwiającymi dotarcie do tych miejsc. 

Między Elektrowni Wodną, we wsi Bolecin przy trasie Płońsk - Nowe Miasto, a ujściem rzeki Płonki. Niełatwy, ale bardzo ciekawy odcinek Wkry. Samochód warto zostawić w okolicach mostu w Bolecinie lub próbować znaleźć dojazd od strony wsi Gromadzyn - podążając wzdłuż rzeki Płonki.

Wkra we wsi Bolecin, między mostem drogowym, a Elektrownią Wodną.
Można dojechać do samej rzeki lub pozostawić samochód na parkingu przy drodze asfaltowej.

Powyżej mostu drogowego miedzy wsiami Sobieski i Królewo znajduje się tzw. grobla.
Możliwy dojazd do samej rzeki.

Okolice mostu drogowego miedzy wsiami Sobieski i Królewo.
Możliwy dojazd do samej rzeki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.