Kukurydza – Doskonała Przynęta

Kukurydza - Doskonała Przynęta

Wiele razy podkreślałem, że na Wkrze jako przynęta i za razem zanęta najlepiej sprawdza się prażona pszenica.  Oczywiście w tej kwestii nie zmieniam swojego zdania, jednak pozyskanie jej nie jest tak łatwe, począwszy od kupna skończywszy na odpowiednim przygotowaniu. Dlatego często idealnym rozwiązaniem może okazać się użycie kukurydzy konserwowej. Jej atrakcyjność nie polega tylko na dostępności i braku konieczności dodatkowe przygotowania, lecz przede wszystkim na dużej skuteczności. Można się o tym przekonać głównie wiosną i wczesnym latem, gdy Jazie jeszcze aktywnie żerują, stając się głównym celem wędkarskich wypraw. Oczywiście nie tylko one rozsmakowują  się w kukurydzy, przypada ona do gustu również Kleniom, Płociom, Jelcom i Leszczom. Lekko słodki smak i specyficzny aromat idealnie kusi niemal większość ryb, a spora wielkość ziaren działa selektywnie na małe ryby.

Sam miałem okazję docenić jej walory w momencie, gdy dowiedziałem się, że moi koledzy na każdym wypadzie na ryby, odnotowują na swoim koncie po kilka Jazi i Kleni, łowionych właśnie na kukurydze. Skuszony możliwością szybkiego przygotowania, wybrałem się w dobrze znane nam od lat, wiosenno- letnie łowisko.  Kilka ziaren kukurydzy na zanętę w zupełności wystarczyło, aby w trzecim rzucie (przepływanka) na moim zestawie zawitał pierwszy Jaź. Sytuacja powtarzała się przez cały czas łowienia - co 15 min. garstka kukurydzy rzucona w nurt, idealnie motywowała ryby do żerowania, a lekki zestaw składający się głównej żyłki 0,14mm, przyponowej 0,10mm,  haczyka nr 12 i 1,5 gr  spławika dociążonego punktowo, dawał niesamowitą radość z finezyjnego  łowienia na przepływankę.

Tak więc, nie zawsze trzeba godzinami przygotowywać pszenicę lub inne ziarna, aby  łowić systematycznie piękne ryby. Wystarczy wizyta w sklepie spożywczym po kilka puszek kukurydzy, która sprawdzi się nie tylko na Wkrze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.