Letnie Klenie na Spinning – smużaki: Pora Dnia

Letnie Klenie na Spinning - smużaki: Pora Dnia

Można powiedzieć, iż metoda i sama ryba daje nam możliwość cieszenia się z łowienia przez cały dzień. Jednak nie należy przesadzać i zaczynać polowania na klenie wczesnym rankiem (przed wschodem słońca) i kończyć niemal o zmroku, ponieważ w tym przypadku, są to akurat najmniej efektywne godziny.
Najlepszą porą dnia w której klenie agresywnie, pewnie i w dużej liczbie żerują to moment, gdy już wzejdzie słońce i zacznie się powoli budzić życie nad wodą. Wówczas i klenie zaczynają się interesować tym co lata nad wodą i na nią spada.  I dzieje się tak w ciągu pierwszych 2 -3  godzin  poranka (np.: od godz. 7:00, 8:00 do godz. 10:00, 11:00). Następnie brania nieco słabną, ryb jakby nagle było mniej w rzece, a każde następne branie wymaga od nas większego wypracowania i cierpliwość, dzieje się tak niemal przez cały dzień.

Przełom zaczyna następować ok. 2 - 3 godz. przed zachodem słońca (np.: od godz. 17:00, 19:00 do godz. 19:00, 20:00) wówczas brania zaczynają się wzmagać, jednak są już nieco mniej pewne i jest ich mniej w porównaniu z porannymi. Późniejsze łownie o zmroku można już sobie odpuści ze względu na znikome brania.

Podsumowując: Najlepiej na Wkrze łowić klenie metodą powierzchniową w pierwszych 2 -3 godz. od wschodu słońca i  2 -3 godz. prze zachodem słońca.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.