Najciekawsze Odcinki Wkry – Joniec

Najciekawsze Odcinki Wkry - Joniec

Joniec jest jedną z bardziej znanych miejscowości (wsi) w okolicy, co z pewnością ułatwi dotarcie do miejsca, które chciałbym polecić zwolennikom lekkiego spinningu i łowienia na niego Kleni i Jazi. Punktem orientacyjnym jest most drogowy w Jońcu , pod którym właśnie w lecie możemy obserwować piękne Klenie, nie są łatwym przeciwnikiem i bardzo rzadko atakują przynętę właśnie te największe, jednak można liczyć na regularne brania 30 - 40 cm ryb.  Woda latem jest tu dość płytka i rzadko gdzie przekracza głębokość  1-1,5m. Kamienisto-żwirowe dno i miejscami gęsta roślinność wodna, powodują powstawanie bystrzy i mini rynienek, które powinny być dokładnie obławiane, gdyż w nich głównie żerują Klenie. Wystarczy skoncentrować się na samym moście i 100 m odcinku  rzeki powyżej i poniżej niego.

Możliwy jest dojazd do samej wody, wystarczy zjechać z drogi Joniec-Nowe Miasto tuż za mostem w prawo (jadąc od Jońca) i bezpiecznie zostawić samochód na polanie.

Bez wątpienia jest to jedno z wielu miejsc, w którym należy się zatrzymać latem chcąc łowić klenie na spinning lub muchówkę.

W niewielkiej odległości od mostu idąc w górę rzeki, za zakrętem znajduję się dobrze znane wielu wędkarzom miejsce, wiosną można ich tu spotkać wielu, natomiast latem robi się już mniej tłoczno. Popularność tego miejsca od zawsze była spowodowana układem nurtu - pod lewym brzegiem  (patrząc w dół rzeki - zgodnie z nurtem) znajduję się zatoka , która zwłaszcza wczesna wiosną daję możliwość komfortowego łowienia na spławik lub grunt, natomiast prawy brzeg jest obmywany przez główny nurt, który wypłukuje kamienisto-żwirową rynnę. Jeszcze kilka lat temu było to doskonałe "łowisko brzanowe". Obecnie możemy liczyć tu głównie na piękne Klenie, Jazie i Płocie, dodatkowo pojawiają się niewielkie ławice leszczy, nie brakuje również drapieżnych szczupaków i okoni.

Nie dojedziemy  w tym miejscu do samej wody, jednak samochód można pozostawić na poboczy drogi prowadzącej do wsi Krajęczyn, mając go cały czas w zasięgu wzroku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.