Najlepsza Szczupakowa Przynęta na Wkrze

Najlepsza Szczupakowa Przynęta na Wkrze

Tegoroczny sezon niemal dobiega  końca, tym samym chciałbym podsumować go na podstawie doświadczeń własnych jak i moich kolegów.  Celem tego wywodu jest wytypowanie "najlepszej" przynęty  szczupakowej   Wkry w mijającym roku.
Moje ulubione i najbardziej niezawodne przynęty skonfrontuje z przynętami, na jakie łowili moi koledzy. Od kilku sezonów z dużym powodzeniem  łowię szczupaki na Wkrze na woblery Salmo, model pływający: PERCH 8 cm. w kolorach: HP i PH. Dobre wyniki jakie dawały mi te modele powodowały, że nie szukałem szczególnie innych rozwiązań, głównie ze względu na  powtarzalność od kliku sezonów ich dużej skuteczności.

W grupie przynęt gumowych  już od jakiegoś czasu mogę polegać na ripperach: LUNATIC  7,5/8,5/10 cm.  białe z czarnym i niebieskim grzbietem i perłowo niebieskie z brokatem, łowiąc nie tylko na Wkrze czy Zalewie Nowomiejskim. RENO KILLER 5/6/7,5/8,5 cm perłowo - szare z brokatem i matowy seledyn z czarno - czerwonymi wykończeniami. Mój znajomy zawsze w swoim pudełku posiada wobler pływający  firmy JAXON  - HOLO SELECT (Karaś), kolor P.  Bez względu czy łowi na Wkrze czy na Zalewie Nowomiejskim, ta przynęta w jego rękach potrafi skusić najbardziej ospałe szczupaki. Drugi z moich kolegów ( pierwszy rekordzista portalu Wkra Fishing - łowca szczupaka 73 cm, Mariusz Piekut ) w tym sezonie nie roztaje się z przynętą Dragona, ripperem FATTY 6/7,5cm w kolorach matowych biało-niebieskim i biało-czarnym.

U podstaw mojej oceny leży wiele wspólnych wyjazdów na ryby w różne miejsca nad Wkrą, gdzie łowiliśmy obok siebie przez kilka godzin, kilka spływów łódką, w czasie których oddawaliśmy rzuty niemal w te same miejsca i zawsze używaliśmy swoich ulubionych przynęt szczupakowych . Jednak tylko jeden z nas deklasował pozostałą dwójkę w tym sezonie. Łowność tej przynęty zaskakiwała mnie za każdym razem, jak widziałem ile szczupaków jest na nią łowionych lub chociaż zacinanych lub gdy oglądałem zdjęcia z kolejnymi zdobyczami.
Bazując na naszym wspólnym doświadczeniu, mogę powiedzieć, że w mojej i moich współtowarzyszy wędkarskich wypraw,  ocenie najskuteczniejszą przynętą w tym roku okazał się ripper FATTY 6/7,5cm w kolorach matowych biało-niebieskim i biało-czarnym - deklasujący nasze "najlepsze" przynęty.  Z pewnością pokaże on swoją moc jeszcze w kolejnych sezonach.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.