Niezbędne Gadżety Wędkarza

 Niezbędne Gadżety Wędkarza

Gadżety wędkarskie są niezbędne - przyzna to każdy, nawet ten kto nad wodą przebywa sporadycznie. Ich użytkowanie oznacza konkretne korzyści, dzięki którym łowienie staje się łatwiejsze i wygodniejsze. Posługiwanie się funkcjonalnymi  i innowacyjnymi akcesoriami zapewnia również bezpieczeństwo nawet w nieprzewidzianych sytuacjach. Remigiusz Kopiej - wędkarz i właściciel serwisu Corona-Fishing.pl przedstawia 8 gadżetów bez których nie wyobraża sobie wyprawy z wędziskiem. A ty, których używasz?  Sklepy branżowe wyposażone są w wiele mniej lub bardziej przydatne akcesoria. Wieloletnie doświadczenie w połowie ryb pozwala wybierać te, które zapewniają komfort na długo i w różnych, nawet ekstremalnych sytuacjach. Każdy wędkarz powinien posiadać taki ekwipunek, aby być gotowym na wszystko, ekwipunek który łączy funkcje, jest ergonomiczny, wytrzymały i łatwy w użyciu.

Multitool - życie wędkarza staje się łatwiejsze
Kombinerki, przecinak, nóż i wiele innych narzędzi w jednym. Multitool to uniwersalny gadżet wielofunkcyjny, który doskonale sprawdza się podczas survivalowej wyprawy jak i wypadu nad pobliską rzekę.

Latarka - możliwe łowienie do późnych godzin wieczornych
Wodoodporna latarka ręczna lub czołowa z mocnym ledowym bądź halogenowym reflektorem. Zasilana akumulatorami, wzbogacona w oczko z uchwytem do przypięcia. Najbardziej innowacyjne produkty wyposażone są m.in. w magnes i ultra filetową diodę led.  Pierwszy dodatek pozwala przyczepić latarkę do metalowych przedmiotów (np. ostrza noża) podczas pracy. Dzięki temu oświetlimy pożądany punkt bez zajmowania rąk. Drugi pozwala na pracę przy świetle bez płoszenia ryb, ponieważ te światło jest dla nich niewidoczne.

Okulary polaryzacyjne - koniec z mrużeniem i zmęczeniem oczu
Okulary muszą zapewniać wędkarzowi świetne i ostre widzenie. Powinny być wyposażone  w dobrej jakości szkła z ochroną przed promieniowaniem UVA i UVB i charakteryzować się dużą efektywnością polaryzacyjną. Ważne, aby okulary były odporne na uderzenia  i zadrapania.

Nóż survivalowy - trudny teren jak własny ogródek
Wielofunkcyjny z dobrze tnącą głownią ze stali nierdzewnej i z wygodnym chwytem. Takiego noża nie powstydziłby się sam Bear Grylls. Nóż nosimy zawsze w kaburze.

Wędka - kij jedyny taki, gotowy na wszystko
Każdy wędkarz ma w swojej szafie kilka różnych kijów. Wśród nich jest model, po który sięgamy najczęściej, obdarzony największym sentymentem. Zastanawialiście się dlaczego to akurat ta, a nie inna wędka?Przyczyn zwykle jest wiele. - Ja upodobałem sobie stary kij legendarnej, amerykańskiej firmy St.Croix. Jest nieco tradycjonalistyczny, ale mocny  i uniwersalny. To właśnie ten kijek dostarczył mi wiele radości z połowu moich ukochanych pstrągów. Sprawdził się w dalekiej Skandynawii oraz na polskich łowiskach - mówi Remigiusz Kopiej.


Pudełko z przynętami - na dobre i na złe dni
Wędkarz bez przynęt nad wodą jest jak żołnierz bez karabinu na wojnie. Trudno sobie wyobrazić wyprawę na ryby bez poszczególnych, sprawdzonych wabików. Bez nich po prostu nie istniejemy. - Zastanawiając się nad tym, jakie przynęty chciałbym mieć przy sobie na nieplanowanej wyprawie wędkarskiej, doszedłem do wniosku że byłyby to miedziane wahadłówki i cykadki. Do przegródki z woblerami zapakowałby niezawodnego Kwiskiego Foxinusa i nieco mniejszego Kaspera. Ekwipunek uzupełniałyby: skuteczny w wielu wodach Pomorski Klasyczny 70, woblerek łamany oraz ciekawa i uniwersalna guma. Dziś praktycznie nie rozstaję się z tymi przynętami - uzupełnia Remigiusz Kopiej.

Wodoodporna torba / pokrowiec - nieśmiertelne ubrania i dokumenty
Torba bądź pokrowiec na dokumenty są równie istotne co buty i wodery. Są podstawą podczas wędkowania z łódki. Schowane do nich sprzęt, ciuchy czy dokumenty będą bezpieczne i użyteczne nawet po największej burzy.

GPS - nie każda droga prowadzi do domu

Korzyści z użytkowania odbiornika jest wiele. Dzięki GPS-owi szybko i najkrótszą drogą dotrzemy do celu. Nie będzie to problematyczne przemierzając nawet leśne i parkowe śnieżki. W sytuacji gdy na dworze zrobi się ciemno lub gdy nad wodę nadejdzie mgła,  wskazania GPS-u pozwolą trafić do domu jak po sznurku. W efekcie GPS zapewnia bezpieczeństwo w rozmaitych okolicznościach i przy gorszych warunkach atmosferycznych. Odpowiedni GPS jest poręczny, wodoodporny i dostosowany do nawigacji pieszej, rowerowej i wędkarskiej. Podaje na bieżąco informacje związane z ruchem oraz położeniem i posiada wydajne akumulatory.

autor: Mateusz Byś

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.