Rękodzieło ma moc

Rękodzieło ma moc

Rękodzielnicze przynęty mają coraz więcej zwolenników, jednak nie wszyscy wędkarze już się do nich przekonali. Prawda jest taka, że to przepiękne wzornictwo, atrakcyjna praca i najlepsza jakość. Ponadto wabiki "hand-made" mają "to coś", czego brakuje masowo produkowanym wabikom. Przedstawiamy 5 argumentów wędkarzy Corona-Fishing.pl świadczących o wyższości rękodzieła nad masowo produkowanymi przynętami.

 

EFEKT TALENTU I KREATYWNOŚCI

Przynęty "hand-made" produkowane są w oparciu o doświadczenie rzemieślników, którzy łączą pasję do majsterkowania z wędkarstwem. Wyroby sprawdzane są przez pokolenia, a proces ich produkcji przez długi czas owiany był tajemnicą. Modele osiągnęły dzisiejszy kształt i wzornictwo po wielu latach pracy, testowania i udoskonalania. Są dziełem talentu i kreatywności.

UNIKALNE


Przynęty rękodzielnicze są unikalne. Nawet produkowane w małych partiach wabiki są niepowtarzalne. Przygotowywane na wzór drobnicy czy małych owadów, idealnie naśladują naturalny pokarm ryb. W efekcie ożywione dzieło mistrzów rękodzielnictwa - małe płocie, okonie, leszcze, ukleje, czy karasie - pobudzają i kuszą do ataku nawet najbardziej nieufne drapieżniki.

 

IDEALNIE DOPASOWANE

Przynęty rękodzielnicze są dedykowane konkretnym gatunkom ryb. Końcowy efekt profesjonalistów nie jest dziełem przypadku. To funkcjonalne dzieła sztuki, przynęty z duszą, z którymi żadne inne równać się nie mogą. Lokalni spinningiści-rzemieślnicy produkują przynęty na konkretną wodę i konkretnego drapieżnika. Dzięki temu są one bezkonkurencyjne.

 

SKUTECZNE

Rękodzieło charakteryzuje się specyficzną pracą. Twórcom przynęt udało się osiągnąć coś, o czym można powiedzieć: "ryby je lubią". Mają świetne właściwości lotne, a podczas prowadzenia zachowują się dokładnie tak jak niewielka rybka starająca się uciec przed swoim prześladowcą. Dzięki temu przynęty w odpowiedni sposób prezentują się i wabią, a co ważne są skuteczne.

 

BARDZO DOBREJ JAKOŚCI

"Hand-made" to najwyższa jakość. Przynęty powstają z wyselekcjonowanych surowców i materiałów, dlatego wędkarz może się nimi cieszyć przez wiele sezonów. Sławek Szuszkiewicz, producent i konstruktor przynęt Corona Fishing: Komercja każe zapomnieć o rękodziele, jednak doświadczeni wędkarze znają skalę jego przewagi nad wyrobami przemysłowymi. Własnoręczna budowa niezwykle precyzyjnych, sztucznych przynęt to nie powrót do końskiego włosa - to powrót do Natury i próba jej zrozumienia. Dzięki rękodziełu możemy szybko reagować na zmiany i niemalże "na poczekaniu", tworzyć takie przynęty, które w zmieniającym się środowisku okazują się lepsze od poprzednich, już "przestarzałych". Bo ryby, wbrew obiegowej opinii są "mądre" i mają pamięć. Przemysł nie jest w stanie w porę zareagować na zmiany i w odpowiedni sposób dostosowywać się do lokalnych warunków.

autor: Mateusz Byś

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.