Rodzinny Piknik z Wędką – Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Buku 2016

Rodzinny Piknik z Wędką - Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Buku 2016

Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Buku nie zwalnia tempa. Niespełna roczna działalność  pięciu założycieli, zyskała tak dużego rozmachu, przy jednoczesnym zaufaniu rodziców, że tegoroczny piknik z okazji dnia dziecka przyciągnął jeszcze większe grono dzieci i młodzieży niż dotychczasowe szkółki. Działania te zauważają i doceniają również miejscowe władze oraz szeroka grupa firm wędkarskich jak i regionalnych producentów, sprzedawców, właścicieli hoteli, restauracji oraz władz klubu piłkarskiego Lech Poznań, coraz hojniej wspierając Młodzieżową Szkółkę.

RODZINNY PIKNIK Z WĘDKĄ - Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Buku001

Tradycją już się stało, że każda szkółka rozpoczyna się od spotkania z Radosławem Witólskim w Gimnazjum w Buku, gdzie zgromadzona młodzież zapoznaje  się z teoretycznymi podstawami  wędkarstwa.  Tym razem w sobotę 11 czerwca 2016 w rolę nauczyciela wcielił się także Olin Gutowski. Prowadzący podzieli się szeroką tematyką wędkarstwa spławikowego. Radzio przedstawił bardzo prostą formę "przepływanki odległościowej" stosowanej na małych rzekach. Podkreślając, że zestawy stosowane w tej metodzie, można również z powodzeniem używać na wodach stojących. Natomiast Olin, czerpiąc z dużego doświadczenia zawodniczego, zapoznał młodych wędkarzy ze sportową formą spławika. Z każdą odmianą łowienie dzieci  i młodzież mogły zetknąć się w praktyce już następnego dnia, w czasie Rodzinnego Pikniku nad brzegiem  jeziora w Niepruszewie.

RODZINNY PIKNIK Z WĘDKĄ - Młodzieżowa Szkółka Wędkarska w Buku038

Trzy grupy wiekowe, kolejno przechodziły przez cztery formy zajęć: łowienie prowadzone przez Olina Gutowskiego, treningi rzutowe "kulami zanętowymi" oraz podnoszenie obciążeń wędkami karpiowymi prowadzone przez Radosława Witólskiego oraz mobilne szkolenie  przyrodniczo-ekologiczne połączone z zasadami panującymi na łodzi przeprowadził Sebastian Staśkiewicz z Fundacji Ratuj Ryby. Ciekawą atrakcją, nie tylko dla dzieci, okazał się wóz strażacki z kilkumetrową drabiną ze szczytu,  której każdy mógł podziwiać piękno okolicznej przyrody. W czasie, gdy najmłodsi uczestnicy pikniki dzielnie przechodzili przez kolejne etapy szkolenia, ich rodzice również mogli przystąpić do specjalnie przygotowanej dla nich rywalizacji - strzelania do celu z realistycznej broni ASG. Wszystkie konkurencje prowadzili także sami organizatorzy dzięki, którym na mapie regionalnych wydarzeń pojawiła się nowa, szczytna inicjatywa spod znaku Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej.

Po kilku godzinach treningów, rywalizacji i wszelkich atrakcji związanych z wędkarstwem ważnym momentem było wręczenie nagród dla łowców najdłuższych ryb oraz dla  najsilniejszych i jednocześnie najcelniej rzucających imitacjami kul zanętowych, młodych wędkarzy. Nagrodzeni zostali również rodzice za swą celność na strzelnicy. Natomiast wśród najmłodszych, którym w poszczególnych konkurencjach nie udało się zająć punktowanych miejsc, została rozlosowana dosłownie cała góra nagród, ufundowanych przez liczne grono sponsorów. Nie zabrakło podziękowań i wyróżnień dla zaproszonych gości, jakie złożyli przedstawiciele miejscowych  Władz jaki i sami Organizatorzy.

Bardzo miłym podsumowaniem jest świadomość, że dzięki Młodzieżowej Szkółce Wędkarskiej zainteresowanie naszym hobby młodzieży z Buku i jego okolic wciąż rośnie, a samo grono nieustanie powiększa się o nowych uczestników. Tak duży sukces miejscowych wędkarzy chcących zrobić coś więcej dla wędkarstwa, pozwala myśleć bardzo pozytywnie o jego przyszłości.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.