Spinningowa Szkółka Wędkarska 03.07.2015 Jezioro Hartowieckie

Spinningowa Szkółka Wędkarska 03.07.2015 Jezioro Hartowieckie

Koniec roku szkolnego to jedynie pożegnanie z ogólnie pojętą nauką, jednak jak większość z nas wie, uczymy się całe życie, a tym bardziej jeżeli jesteśmy wędkarzami. W związku z tym początek wakacji dla dzieci i młodzieży z Okręgu PZW Ciechanów, to początek dwutygodniowej nauki sztuki wędkarskiej pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy w dziewiętnastoletniej  historii obozu sami kiedyś byli uczestnikami tych zajęć.  Niezmiennie od samego początku kontrolę nad prawidłową drogą jaką mają obrać młodzi wędkarze, trzyma  Eugeniusz Bochenk  spod skrzydeł, którego wyszło wielu utytułowanych wędkarzy.


Od kilku sezonów wakacyjny obóz odbywa się nad Jeziorem Hartowieckim, gdzie w ciągu dwóch tygodni prowadzący dzielą swą wiedzą i doświadczeniem, co pewien czas  egzekwując ją od najmłodszych wędkarzy w formie testów i egzaminów, dzięki czemu przyznawane są punkty, które na sam koniec wyłonią najlepszych adeptów. Obóz to nie tylko teoria ale i praktyka rzucania do celu, nęcenia kulami zanętowymi oraz cykl zawodów spławikowych, jak i spotkania nad wodą.  Do edukacyjnych atrakcji zaliczają się spotkania z czołowymi zawodnikami, wędkarzami i członkami biura Okręgu Ciechanowskiego. Między innymi spotkania te, upływają pod hasłem wędkarstwa muchowego, przejawiającego się w nauce rzucania lub kręcenia much. 


W tym roku portal Wkra-Fishing wraz z Kołem Nowe Miasto, reprezentowanymi przez Radosława Witólskiego i Juliusza Wardzyńskiego, także miał przyjemność gościć na wędkarskim obozie wraz ze swą spinningową szkółką, która od przeszło dwóch lat odbywa się w Nowym Mieście.  W tym roku po raz pierwszy mieliśmy możliwość przelania swej wiedzy na siedemnastoosobowe grono młodych słuchaczy. Piątkowy poranek, 3 lipca 2015 przybrał  charakter czysto teoretyczny, mający na celu przybliżyć zasady etyki wędkarskiej, czystości na zbiornikach, zasadności hasła "No Kill", wymiarów ochronnych, a w dalszej części charakterystyki poszczególnych elementów spinningowych zestawów i zasady ich wyboru w 
stosunku do łowionych ryb i metod. Tuż przed przerwą obiadową, w ciągu godzinnego spotkania nad brzegiem jeziora cała teoria została spięta klamrą praktyki, pokazującej pracę wędzisk, przynęt i możliwości ich prezentacji.

Trzeci i ostatni etap szkolenia upłyną w duchu rywalizacji i mini zawodów w rzuceniu do tarczy Arenberga. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe  walczyli o nagrody rzeczowe, niemniej dla najlepszych zawodników w swej kategorii czekały dwa soczyste zestawy: wędka i kołowrotek, ufundowane przez Firmę Daiwa - Cormoran i portal Wkra-Fishing. Intensywny dzień nawet na moment nie osłabił entuzjazmu młodych wędkarzy, którzy wykorzystywali każdą nadarzającą chwilę, do szukania odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwość w rozmowach z Radosławem Witólskim - ku jego zadowoleniu...  Jeden dzień, a tak wiele pozytywnych emocji, wielkiej satysfakcji i nadziei na przyszłość, a wszystko to dzięki grupie szesnastu chłopców i  dwóch dzielnych dziewczynek. Wszyscy oni pokazali jak można stworzyć perfekcyjnie działający organizm, w którym każdy za siebie odpowiada, bez względy na wiek, czy płeć. To my, starzy wędkarze powinniśmy od Nich się uczyć życzliwości, otwartości i niczym nieskalanej pasji... Wierzę, że jest to duża zasługa, nieugiętego w swej misji V-ce Prezesa ds. młodzieży Okręgu Ciechanowskiego, Eugeniusza Bochenka i jego Żony, którzy od samego początku związani są z tym obozem jako opiekunowie oraz instruktorzy. Duże słowa uznania należy kierować pod ich adresem za zaszczepianie pasji do wędkarstwa u swych wychowanków, którzy wracają na obóz jako instruktorzy. Cieszy także postawa samego Okręgu, Kół oraz Rodziców, widzących w takich inicjatywach zasadności oraz przyszłość naszego środowiska, współ inwestując rok, rocznie kolejne obozy.


Jeden dzień z tak wspaniałą młodzieżą, w malowniczym otoczeniu Warmińskiej przyrody, daje niesamowity strzał pozytywnej energii i nadziei, że powoli ale jednak wędkarstwo zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Tym bardziej serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że w kolejnych latach dalej będziemy mogli uczestniczyć w letnich, wędkarskich obozach dla dzieci i młodzieży.

Wicej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.