Spinningowa Szkółka Wędkarska vol. 1 – Relacja

Spinningowa Szkółka Wędkarska vol. 1 - Relacja

Pierwszy dzień ferii zimowych w poniedziałek 17.02.2014, grupa 16 młodych wędkarzy (w tym jedna dziewczynka) przywitała na sali sportowej w Zespole Szkół Nowe Miasto pod hasłem wędkarstwa spinningowego. Założeniem pierwszego spotkania było przybliżenie etyki wędkarskiej i nakreślenie podstaw sztuki wędkarskiej, na co złożyły się wskazówki jakimi należy kierować się przy wyborze odpowiedniej wędki, kołowrotka, plecionki czy żyłki do połowu danego gatunku ryb. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz zdjęć złowionych i wyposzczonych na Zalewie Nowe Miasto, Wkrze oraz  Narwi dorodnych ryb. Zdjęcia były podkreśleniem zasadności wprowadzania górnych i dolnych wymiarów ochronnych oraz zasady "No Kill", w tym kontekście również wręczyliśmy Juliuszowi Wardzyńskiemu nagrodę - Kołowrotek Daiwa Lexa 2500 za złowienia Największej Ryby Wkra Fishing w Sezonie 2013. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy wpłyną pozytywnie na młode pokolenie wędkarzy, które będzie traktowało nasze hobby jako sport, a nie źródło pozyskiwania rybiego białka.

Odprężeniem dla młodzieży od niemal godzinnego wykładu, była nauka wiązania podstawowych węzłów, przy czym niezbędna była pomoc członków Zarządu Koła Nowe Miasto: Juliusza Wardzyńskiego (Prezes Koła), Jacka Wardzyńskiego (Komendant SSR Nowe Miasto), Piotra Nowakowskiego (opiekun młodzieży) i najlepszych spinningistów z naszego Koła: Kamila Piekuta (obecny Mistrz Koła) i Mateusza Kucińskiego (czwarty w Okręgu Ciechanowskim i członek Kadry Okręgu). Ostatnim i chyba najbardziej oczekiwanym etapem naszego spotkania była nauka rzucania, zakończona po półgodzinnym treningu mini konkursem na celność oddawanych rzutów, nagrodą były czapeczki Firmy Daiwa. Dzięki temu można było doświadczyć lekkiej rywalizacji sportowej, toczącej się w sumie między pięcioma finałowymi wędkarzami. Wierzę, że tego typu sytuacje pokażą dzieciom, że wędkarstwo to przede wszystkim dobra zabawa, a także forma  sportu mogąca dać dużo satysfakcji i radości.

Będziemy starać się w kolejnych odsłonach Spinningowej Szkółki Wędkarskiej, utrwalać nasze idee jak i mając ogromną nadzieję, trenować przyszłych wędkarskich mistrzów. Już teraz zapraszamy młodzież i dzieci na kolejne zajęcia, które odbędą się w marcu w Nowym Mieście (szczegóły będą dostępne na stronie Koła Nowe Miasto, Wkra-Fishing.pl). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzież zrzeszoną w naszym Kole, jak również tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z wędkarstwem, każdy będzie mile widziany.

Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim wyżej wymienionym kolegom z Koła Nowe Miasto, Firmie Daiwa-Cormoran za ogromne wsparcie sprzętowe naszej szkółki, Dyrekcji Zespołu Szkół Nowe Miasto oraz Pani Izie Wardzyńskiej za zaangażowanie z ramienia Szkoły w nasze przedsięwzięcie. Dziękujemy również wszystkim młodym wędkarzom obecnym na pierwszym spotkaniu, których już zapraszamy na kolejne zajęcia:

1. Kowalska Weronika

2. Skarżycki Igor

3. Folenta Marcin

4. Wróblewski Mateusz

5. Czarnecki Kacper

6. Pytlik Daniel

7. Macias Michał

8. Kamiński Dominik

9. Gołębiewski Albert

10. Kocimski Dominik

11. Nowakowski Maciej

12. Wodzyński Paweł

13. Kamiński Dawid

14. Wardzyński Kacper

15. Zaręba Wojciech

16. Chojnacki Przemysław

 

Więcej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.