Spinningowa Szkółka Wędkarska vol.4 22.01.2015 Nowe Miasto

Spinningowa Szkółka Wędkarska vol.4  22.01.2015 Nowe Miasto

Czas ferii zimowych to moment dla dzieci i młodzieży do odpoczynku w aktywnej formie lub coraz częściej przed telewizorem, lub ekranem komputera. Na szczęście, w niewielkiej miejscowości  na Mazowszu, znalazła się grupa  osób dostrzegająca w wędkarstwie receptę na ciekawe spędzenie wolnego czasu, w przewie od szkolnej nauki. Dzięki Dyrekcji Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście, członków Zarządu Koła  PZW Nowe Miasto, wsparciu Firmy Daiwa-Cormoran oraz naszego portalu,  grupa dzieci zainteresowanych wędkarstwem, mogła uczestniczyć  w czwartej odsłonie Spinningowej Szkółki Wędkarskiej jaka miała miejsce w dniu 22.01.2015 na Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowym Mieście.

W czasie dwóch godzin, grupa 21 dzieci zgłębiała wiedzę przekazywaną przez Radosława Witólskiego na temat wszechobecnego w naszych  wodach okonia. Jednak jak każdy z wędkarzy łowiących ten gatunek, wie doskonale, że jak jest on popularny, tak może być trudny do przechytrzenia, zwłaszcza te największe okazy. Tym bardziej okoń właśnie stał się przedmiotem tegorocznej szkółki, mającej na celu przybliżenie charakterystyki tej ryby, miejsca przebywania, najlepszych godziny żerowania, skutecznych przynęt mniej, bądź bardziej konwencjonalnych oraz niezbędnego sprzętu pozwalającego cieszyć się precyzyjnym i delikatnym wędkarstwem. W czasie  teoretycznej części spotkania dzieci mogły osobiście, zapoznać się szeroką grupą przynęt i akcesoriów  okoniowych,  indywidualnie  zauważając różnice w ich budowie, co przełożyło się na zaskakująco merytoryczną dyskusję przeplataną rzeczowymi pytaniami i odpowiedziami.  Był to bardzo pocieszający moment, udowadniający, iż dzieci i młodzież XXI wieku nadal interesuje się "niszowym" wędkarstwem, samodzielnie zgłębiając jego tajniki. Aby móc się dalej rozwijać potrzebują tylko wsparcia od nas, starszych  wędkarzy, umiejętnie stymulujących ich raczkującą pasję. W czasie szkółki robiliśmy to między innymi przez pokaz zdjęć i filmów udowadniających, iż na polskich łowiskach nadal można złowić medalowe okazy, a determinacja i czas zainwestowany w nasze hobby  potrafi każdego przybliżyć do spełnienia wędkarskich marzeń. Zakończeniem spotkania natomiast była nauka precyzyjnego rzucania, podsycana ziarnem rywalizacji o nagrody ufundowane przez Firmę Daiwa-Cormoran. Namiastka zawodów miała także na celu podkreślenie, iż nasza pasja to nie tylko ryby ale i sport, sport w formie zawodów wędkarskich lub rzutowych na poziomie Kół, Okręgów, krajowych jak i międzynarodowych mistrzostw. Mamy nadzieję, iż dzieci dostrzegą wędkarstwie sposób na ciekawe spędzanie wolnego czasu, który może zostać przekuty na sukcesy w sporcie kwalifikowanym nawet na międzynarodowej arenie.

Nasza szkółka to nie tylko pojedyncze nazwiska, jak Iza Wardzyńska (wpierająca nasze działania z ramienia Zespołu Szkół),  Juliusz Wardzyński (Prezes Koła), Jacek Wardzyński (Komendant SSR Nowe Miasto), Piotr Nowakowski (opiekun młodzieży), Wiesław Rutkowski - (skarbnik, przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Koła), Radosław Witólski (kapitan sportowy Koła Nowe Miasto)ale to także umiejętność dostrzegania zasadności w tego typu działaniach przez osoby zarządzające Firmą Dawa-Cormoran wspierającej szkółkę sprzętem wędkarskim, Dyrekcji Zespołu Szkół że jak jest on popularny, tak może być trudny do przechytrzenia, zwłaszcza te największe okazy. Tym bardziej okoń właśnie stał się przedmiotem tegorocznej szkółki, mającej na celu przybliżenie charakterystyki tej ryby, miejsca przebywania, najlepszych godziny żerowania, skutecznych przynęt mniej, bądź bardziej konwencjonalnych oraz niezbędnego sprzętu pozwalającego cieszyć się precyzyjnym i delikatnym wędkarstwem.

W czasie  teoretycznej części spotkania dzieci mogły osobiście, zapoznać się szeroką grupą przynęt i akcesoriów  okoniowych,  indywidualnie  zauważając różnice w ich budowie, co przełożyło sie na zaskakująco merytoryczną dyskusję przeplataną rzeczowymi pytaniami i odpowiedziami.  Był to bardzo pocieszający moment, udowadniający, iż dzieci i młodzież XXI wieku nadal interesuje się "niszowym" wędkarstwem, samodzielnie zgłębiając jego tajniki. Aby móc się dalej rozwijać potrzebują tylko wsparcia od nas, starszych  wędkarzy, umiejętnie stymulujących ich raczkującą pasję. W czasie szkółki robiliśmy to między innymi przez pokaz zdjęć i filmów udowadniających, iż na polskich łowiskach nadal można złowić medalowe okazy, a determinacja i Nowe Miasto udostępniającej salę gimnastyczną oraz promującej  w śród młodzieży nasze hobby, tak jak robią to także Wiadomości Wędkarskie. Duże słowa uznania należą się samym rodzicom posyłającym swe dzieci na wędkarskie zajęcia, będące alternatywą dla "bezproduktywnego" czasu, spędzonego przed komputerem, za co serdecznie im dziękujemy jak również wszystkim obecnym adeptom wędkarstwa:

1. Wojtek Wróblewski
2. Wiktor Korycki
3. Natalka Szymańska
4. Jakub Słupecki
5. Zuzanna Brzezińska
6. Jakub Makowski
7. Kacper Wardzyński
8. Szymon Ogroński
9. Jakub Banaszewski
10 Maciek Wardzyński
11. Emil Makowski
12. Julka Bandurska
13. Damian Oporski
14. Kamil Sawicki
15. Maciek Nowakowski
16. Krzysiek Zdunek
17. Kuba Nowakowski
18. Konrad Roman
19. Ada Roman
20. Krystian Zieliński
21. Igor Siek

"Zapraszamy już za tydzień, w czwartek 29 stycznia od godz. 11.00 na zajęcia związane z królem drapieżników naszych wód, jakim jest niewątpliwie szczupak. Wszystkie dzieci dostaną od nas wędkarskie podarunki. Dzieci do 14 lat mogą przynieść zdjęcie z danymi (imię, nazwisko, adres, data urodzenia), na następnych zajęciach odbiorą legitymacje PZW z zezwoleniami na połów ryb - bez żadnych opłat."

Więcej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.