Spinningowa Szkółka Wędkarska vol.5 29.01.2015 Nowe Miasto

Spinningowa Szkółka Wędkarska vol.5  29.01.2015 Nowe Miasto

Ostatni tydzień ferii zimowych, to także ostatnie spotkanie Spinningowej Szkółki Wędkarskiej, której przedmiotem były teoretyczne podstawy wędkarstwa. Kolejne zajęcia będą miały na celu przełożenie nabytej wiedzy w praktykę nad Zalewem Nowe Miasto.
Z pierwszych w tym roku zajęć mamy nadzieję, iż dzieci wyniosły jak najwięcej informacji na temat okonia, jego charakterystyki, miejsc przebywania  oraz sposób jego połowu wybraną grupą przynęt.  Ostatnie zajęcia, natomiast dotyczyły wszechobecnego szczupaka, króla wielu zbiorników oraz ryby od której większość z nas zaczynała swoją przygodę ze spinningiem. Prowadzący zajęcia Radosław Witólski, Juliusz Wardzyński, Kamil Piekut starali się podzielić swoim wędkarskim doświadczeniem w jak najbardziej przystępnej formie  dla młodych wędkarzy. Ułatwieniem były zdjęcia złowionych przez siebie ryb,  pokaz niezbędnego sprzętu do połowu szczupaków, dedykowane mu przynęty oraz sposoby i zasady ich
prowadzenia. Duże zainteresowanie wzbudziły  gumowe imitacje żab lub poppery coraz częściej używane przez szerokie grono wędkarzy do połowu szczupaków. Zakończeniem teoretycznej części zajęć było praktyczne utrwalenie podstawowych węzłów oraz techniki rzucania. Po raz kolejny wśród najmłodszych dało się zauważyć ducha rywalizacji sportowej o akcesoria wędkarskie, będące nagrodą za najcelniejsze rzuty. Dzieciom, którym nie udało się zdobyć żadnej z nagród, zostały wręczone drogą losowania  upominki pocieszenia, a na samo zakończenie  wszyscy otrzymali od Koła Nowe Miasto nadal bardzo skuteczne i nieśmiertelne obrotówki.

Bardzo miłym elementem spotkania było wręczenie na ręce Radosława Witólskiego podziękowań od Dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Mięście za:

" ...życzliwość i zaangażowanie oraz podejmowane działania na rzecz Uczniów Zespołu Szkół im. Integracji  Europejskiej w Nowym Mieście...."

co podsumował słowami:

"Dziś spotkała mnie niesamowita przyjemności, nie tylko patrząc na radości dzieci uczestniczących w Spinningowej Szkółce ale i wynikająca z podziękowań jakie otrzymałem od Dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Mieście. Mimo, iż są one imienne, to cała inicjatywa jest także zasługą grupy osób: Izabella Wardzyńska, Jacek Wardzyński, JuliuszWardzyński, KamilPiekut, Zarządu Koła Nowe Miasto oraz efektem wsparcia od Firmy Daiwa Poland i oczywiście Całego Zarządu Zespołu Szkół... za co wszystkim dziękuję!!! Miło jak praca z młodymi wędkarzami jest doceniana, przecież to przyszłość wędkarstwa i każdy może mieć na nią wpływ..."

Tym samym działania na rzecz młodego pokolenia wędkarzy będą kontynuowane w kolejnych miesiącach tego sezonu oraz kolejnego i mamy nadzieję, że przez z następne lata z korzyścią  dla dzieci i przyszłości wędkarskiego środowiska.

1. Wojtek Wróblewski
2. Wiktor Korycki
3. Natalka Szymańska
4. Jakub Słupecki
5. Zuzanna Brzezińska
6. Jakub Makowski
7. Kacper Wardzyński
8. Szymon Ogroński
9. Jakub Banaszewski
10 Maciek Wardzyński
11. Emil Makowski
12. Julka Bandurska
13. Damian Oporski
14. Kamil Sawicki
15. Maciek Nowakowski
16. Krzysiek Zdunek
17. Kuba Nowakowski
18. Konrad Roman
19. Ada Roman
20. Krystian Zieliński
21. Igor Siek

Więcej zdjęć w:

GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.