Wędkarska Szkółka vol.6

Wędkarska Szkółka vol.6

"We wtorek 2 lutego, w czasie trwania zimowych ferii, wspólnie z Kołem PZW Nowe Miasto, Firmą Daiwa - Cormoran oraz Zespołem Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście zorganizowaliśmy najmłodszym adeptom sztuki wędkarskiej sympatyczne zajęcia przybliżające podstawy techniki spławikowej i feederowej.
Dzieci miały okazję zapoznać się z budową bata, matchówki, bolonki, drgającej szczytówki, cięższych federków oraz popularnej ostatnimi czasy "method feeder". Na slajdach i filmikach pokazywaliśmy zebranym łowione przez nas ryby. Pokazaliśmy przynęty wykorzystywane podczas tego typu łowienia (m.in. różnego rodzaju pellety, mini kulki proteinowe, ziarna...), zanęty (m.in. typowo uklejowe), rurki antysplątaniowe, koszyczki (także do method feeder), spławiki, obciążenia i przypony z haczykami. Dzieci dowiedziały się do czego służy np. drabinka, podbierak wyczynowy, podpórka, mata do odhaczania ryb... słowem - podstawy!


W szkoleniu udział wzięli:


1. Julia Bandurska
2. Krystian Zieliński
3. Wojciech Wróblewski
4. Jacek Bandurski
5. Kacper Wardzyński
6. Kamil Roman
7. Artur Wróblewski
8. Maciek Wardzyński
9. Wiktor Korycki
10. Maciek Więckowski
11. Jakub Kamiński
12. Kacper Dąbrowski
13. Bartek Wieciński
14. Dawid Więckowski
15. Kacper Kochanowski
16. Marcel Jabaji
17. Kacper Szmigielski
18. Józek Caliński
19. Sebastian Sochocki
20. Mikołaj Dąbrowski
21. Dawid Olszewski

Prawie trzygodzinne zajęcia poprowadzili: Radosław Witólski i Juliusz Wardzyński.

Na zakończenie szkolenia, już po grupowej fotce, przekazaliśmy dzieciom drobne upominki (zanęty, koszyczki, rurki, spławiki, ciężarki, haczyki, podpórki, drabinki itp.) zakupione za talony przekazane nam przez uczestników jesiennego "Spinningowego Pucharu Zalewu Nowomiejskiego". Każde dziecko ponadto dostało od nas praktyczny poradnik, jak zbudować swój pierwszy zestaw z batem.

Bardzo dziękujemy nauczycielowi, Pani Izabelli Wardzyńskiej oraz Dyrekcji Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście za pomoc w organizacji szkolenia. Dziękujemy także Firmie Daiwa - Cormoran za użyczenie najwyższej jakości sprzętu wędkarskiego oraz darowane naszym podopiecznym wędkarskie gadżety.

Prezes Koła Juliusz Wardzyński podziękował także dzieciom za tak liczny udział, a Radkowi Witólskiemu za zorganizowanie szkółki. Zaprosił również wszystkie dzieci na IV już edycję "Otwartego Wędkarskiego Dnia Dziecka", która w tym roku odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca.

Należy dodać, że w tym dniu szeregi Koła PZW Nowe Miasto powiększyły się o trzech nowych, młodych wędkarzy.  "

Ps. Podziękowania dla Jacka Wardzyńskiego za zrobienie zdjęć, których więcej można znaleźć na naszej oficjalnej stronce: www.pzw.org.pl/1495 lub naszej GALERII

Autor i źródło Koło PZW NOWE MIASTO: www.pzw.org.pl/1495

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.