WKLEJKA SILVER CREEK

WKLEJKA SILVER CREEK

Wielu wędkarzy nie lubi łowić na wklejki, poddając się nieco obiegowej opinii: " wędkami tego rodzaju można jedynie łowić silikonowymi przynętami, a często łamiące się szczytówki przekreślają dalsze użytkowanie..."

Firma Daiwa od dwóch sezonów posiada w swojej ofercie wklejki zaprzeczające wszelkim zarzutom, kierowanym pod adresem tego rodzaju wędek. Pełne szczytówki z włókna węglowego dobrane są w taki sposób, aby praca całego blanku była bardzo "płynna" i równomiernie przechodząca w pół parabolę. Wklejka nie stanowi odseparowanego od reszty wędki elementu, który pod wpływem drgań wpada w duży rezonans powodując często zaplątanie żyłki/plecionki wokół szczytówki, prowadząc do jej złamania. Oczywiście nadal zachowując swe własności sygnalizacji brań oraz kontaktu przynęty z dnem. Tak proporcjonalnie dobrana szczytówka pozwala komfortowo łowić woblerami, obrotówkami lub wahadłówkami sprawiając, że tego rodzaju wędki stają się bardzo uniwersalnym "narzędziem" w rękach wędkarza.

Podobne właściwości otrzymał SILVER CREEK - Nowość 2016. Wędka ta, często przez swoją pracę, mylona jest ze zwykłym spinningiem ultra light. Co jak się później okazuje, jest bardzo miły zaskoczeniem, że w ręku trzymamy wklejkę. Ponadto SILVER CREEK posiada w dolniku bardzo duży zapas mocy, niezbędny przy nieoczekiwanych przyłowach lub nawet celowym łowieniu szczupaków, pstrągów oraz drapieżnego białorybu. Akcja szczytowa przechodząca w pół parabolę, ergonomiczny uchwyt kołowrotka mający także na celu optymalne przenoszenia brań na rękojeść, z całą pewnością pozwolą na wykorzystanie tego modelu w wielu odmianach metody spinningowej oraz zostawaniu szerokiego wachlarza przynęt. Do tego oryginalny wygląd, wysoka jakość wykonania oraz bardzo przystępna cena sprawią, że wklejka Silver Creek zyska duże uznanie w gronie użytkowników.

Seria ta, występuje w czterech odsłonach 1,80m (najsztywniejsza); 2,05m; 2,20m i 2,35m, wszystkie w przedziale wyrzutowym 3-14g. Sprawia to, że im krótszy model, tym większa jego sztywność. Najbardziej uniwersalną, a może nawet optymalną pracę znajdziemy w modelu Silver Creek UL Spin SC7102ULFS-AD; Długość: 2.35m ; Ciężar wyrzutowy: 3-14g ; Dł. transportowa 122cm ; Ilość części: 2 ; Waga: 105g

Autor: Radosław Witólski

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.