X Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie „Reska Troć 2016”

X Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie „Reska Troć 2016”

21 lutego 2016 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w X Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich „Reska Troć 2016” zorganizowanych przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ jubileusz dziesięciolecia działalności na rzecz Regi świętowało tego dnia samo Towarzystwo, a z nim zgromadzeni wędkarze. Zapewne stało sie to także głównym powodem rekordowej frekwencji - 208 zawodników.

X Ogólnopolske Zawodey Wędkarskie „Reska Troć 2016”001038

Punktem startowym pierwszej tury dwudniowych zawodów, była "czarna droga" w Trzebiatowie. Po wypełnieniu wszelkich formalności oraz uzupełnieniu braków w pudełkach perfekcyjnie wykonanymi przynętami przez regionalnych rękodzielników, zawodnicy rozpoczęli pierwszą cześć zawodów, która trwała do godz. 16.00. Po tym czasie okazało się, że złowiono 8 ryb w tym dwie z nich zostały decyzją zawodników wypuszczone. Niestety formuła zawodów dawała prawo wyboru o losach ryb, które mogły, ale nie musiały być wypuszczone. Na szczęście wolność odzyskały największe trocie jakie zostały złowione. Dużo radości sprawiła nam wiadomość, że od przyszłego roku 2017 zawody będą odbywały się na żywej rybie - taki warunek postawił Zarząd Okręgu PZW.

X Ogólnopolske Zawodey Wędkarskie „Reska Troć 2016”001043

Sobotnim wieczorem, po pierwszych podsumowaniach i pysznych posiłkach, na zawodników czekały dodatkowe atrakcje – prezentacje wędkarskiego sprzętu firm Robinson i Dragon, pokaz slajdów ze zdjęciami z działalności stowarzyszenia, a także prezentację 10 lat działalności Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi. Po części prezentacyjno-informacyjnej rozpoczął się kolejny i bardzo miły etap wieczoru, czyli licytacja pozyskanego od sponsorów, sprzętu wędkarskiego i nie tylko. Podczas licytacji udało się zgromadzić ponad 22 tysiące złotych! Cały dochód z licytacji, jak zawsze, przeznaczony został na cele statutowe stowarzyszenia, a przede wszystkim zarybianie oraz ochronę wód.

X Ogólnopolske Zawodey Wędkarskie „Reska Troć 2016”001051

Po emocjonującym wieczorze, wczesnym rankiem, liczni zawodnicy podjęli wyzwanie drugiej tury zawodów, trwającej do godz. 13.00. W tym czasie udało się złowić 2 ryby, co dla całych zawodów dało wynik 10 złowionych troci. Po zakończeniu ostanie tury, w czasie popołudniowego obiadu, komisja sędziowska wytypowała najlepszych wędkarzy. O wręczenie nagród zostali poproszeni: Prezes Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie pan Grzegorz Rogalewicz oraz Radny Powiatu Łobeskiego pan Andrzej Gradus. Wręczono nagrody 6 najlepszym zawodnikom, za największą złowioną rybę oraz największą wypuszczoną rybę. Nagrody przypadły także dla najmłodszego zawodnika, którym był 7-letni Gracjan oraz dla zawodnika z najdalszego zakątka Polski, którym okazał się Sylwek z Nowego Sącza.

X Ogólnopolske Zawodey Wędkarskie „Reska Troć 2016”001094

Lista zwycięzców:

I miejsce – Jarosław Bogusz z Trzebiatowa, który równocześnie zdobył nagrody za największą oraz największą wypuszczoną rybę - łowca 2 troci.
II miejsce – Robert Rusiecki z Bytowa
III miejsce – Włodzimierz Wójcik z Kołobrzegu
IV miejsce – Piotr Jurkiewicz z Goleniowa
V miejsce – Marian Dudziak z Brojc
VI miejsce – Janusz Jaroszewicz z Trzebiatowa
Pozostali dwaj łowcy, którzy znaleźli się poza podium to Stanisław Kozakiewicz z Polic i Paweł Bobkiewicz z Brojc.

Podsumowaniem dziesiątego już święta wędkarstwa na Pomorzu, zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi, może być kilka zwięzłych słów: wspaniały jubileusz, rekordowa frekwencja, rekord licytacji, niesamowicie gościnna atmosfera i profesjonalizm w przygotowaniu zawodów okraszony pięknem samej Regi...

 więcej zdjęć w GALERII

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.