XIX Zawody Aktorów Wędkarzy im. Jaremy Stępowskiego o Puchar MISTRALLA

XIX Zawody Aktorów Wędkarzy
im. Jaremy Stępowskiego o Puchar MISTRALLA

Malownicze jezioro Dadaj w dniach 31.05 - 02.06.2015 stało się wspaniałym tłem dla wędkarskiego spektaklu, w którym główne role odegrali, doskonale znani ze szklanego ekranu oraz teatralnych scen całej Polski aktorzy, artyści kabaretu, pieśniarze, rzeźbiarze, reżyserzy, kompozytorzy. Ponadto w XIX Zawodach Aktorów Wędkarzy im. Jaremy Stępowskiego udział wzięli utytułowani wędkarze, członkowie Kadry Narodowej oraz goście specjalni.  Od niemal dwudziestu lat impreza ta, przyciąga szerokie grono artystów znajdujących w wędkarstwie odskocznię od błysków fleszy, scenicznych  świateł i szkieł obiektywów, pozwalając cieszyć się pięknem natury. Niczym nie skrępowani pokazują swe najprawdziwsze, a jednocześnie najwspanialsze oblicze ciepłych i otwartych ludzi. Spotykają się w gronie przyjaciół i wieloletnich znajomych, mających wówczas okazję do rozmów mimo, iż w życiu zawodowym drogi ich przecinają się w tych samych teatrach, a niekiedy jedyną granica jest ściana garderoby, to jedynie tego typu imprezy są dla nich realną szansą do spotkania.
Po uroczystym otwarciu zawodów w dniu 31.05.2015, przez gorąco przyjętego Roberta Czebotara, uczestnicy od rana następnego dnia mieli przystąpić do jednej ośmiogodzinnej tury. Jednak pogoda zmusiła do przesunięcia startu o godzinę, przez co uroczysty sygnał do startu rozległ się o godzinie 10:00, a odegrał go Tomasz Bińkowski - I waltornista Opery Narodowej. Rybodajne jezioro Dadaj nie pozwoliło z łatwością sięgnąć po skarby, jakie skrywają jego głębiny, wietrzna pogoda, szalejące ciśnienie oraz zmienna aura oszczędnie dozowały wędkarskie szczęście. Niemniej wieloletni Mistrz Polski - Rajmund  Litwiński, tak jakby nie podlegał żadnym regułom, już w pierwszej godzinie  zgłaszając do miary 4 szczupaki, z najdłuższym 75,6cm. Nie odstępował go na krok w łowionych rybach Wiesław Beszczyński, doskonale znający Dadaj. Wśród aktorów i gości specjalnych ilość łowionych szczupaków i okoni rozłożyła się równomiernie na całej rozciągłości zawodów z tendencją pojedynczych ryb (szczupaków) przypadających na dwuosobowe osady.

Ze względu, iż rywalizacja rozgrywała się na żywej rybie, przydatne okazało się doświadczenie mobilnych sędziów mierzących ryby,  jak i czuwającej od wielu lat nad prawidłowym przebiegiem zawodów pary Głównych Sędziów: Eli i Ryszarda Brzozowskich, którzy po podliczeniu wyników ujawnili zwycięzców:

KLASYFIKACJA AKTORÓW

1. ROBERT CZEBOTAR - 2680 PKT (szczupak i 3 okonie)
2. ADAM BAUMAN - 1850 PKT (2 szczupaki)
3. TOMASZ KOZŁOWICZ - 1360 PKT (szczupak i okoń)
4. ADAM BIEDRZYCKI - 1190 PKT
5. JERZY BOŃCZAK - 1150 PKT
6. SŁAWOMIR GŁAZEK - 1050 PKT
7. ANDRZEJ GRABARCZYK - 900 PKT
8. JAN JANGA TOMASZEWSKI - 480 PKT
9. PAVEL KYRKSUNOU - 340 PKT
10. ROBERT TONDERA - 300 PKT
11. JAROSŁAW DOMIN - 240 PKT
12. KAROL STRASBURGER - 110 PKT

KLASYFIKACJA GOŚCI HONOROWYCH

1. KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ - 1380 PKT
2. TOMASZ JASKÓŁA - 970 PKT
3. JAROSŁAW ŻAMOJDA - 570 PKT
4. WALDEMAR RUDNIK - 90 PKT
5. MACIEJ ŻAMOJDA - 70 PKT
6. MAREK KLIMCZUK - 50 PKT

KLASYFIKACJA MISTRZÓW

1. WIESŁAW BESZCZYŃSKI - 6450 PKT (NAJDŁUŻSZA RYBA SZCZUPAK - 89,2 CM)
2. RAJMUND LITWIŃSKI - 6450 PKT (NAJDŁUŻSZA RYBA SZCZUPAK - 75,6 CM)
3. ADAM GARBAL - 5500 PKT
4. ZBIGNIEW BIERNACKI - 2550 PKT
5. ANDRZEJ LEŚNIK - 1620 PKT

NAJDŁUŻSZY OKOŃ (AKTORZY-GOŚCIE HONOROWI)
35 CM - KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

NAJDŁUŻSZY SZCZUPAK (AKTORZY-GOŚCIE HONOROWI)
83,5 CM - ROBERT CZEBOTAR

NAJDŁUŻSZA RYBA (OPEN)
89,2 CM - SZCZUPAK - WIESŁAW BESZCZYŃSKI

NAJLEPSZA WĘDKARKA
MAŁGORZATA KOŚCIOŁEK - 550 PKT (6 OKONI)

NAJWIĘKSZA LICZBA ZŁOWIONYCH RYB
ANDRZEJ LEŚNIK - 14 SZTUK (OKONIE)

NAGRODA "ZA SPEKTAKULARNY WYSTĘP" OD PORTALU POLOWIMY.PL
KAROL STRASBURGER

NAGRODA FAIR PLAY IM. ANDRZEJA TURSKIEGO OD PREZESA PZW DIONIZEGO ZIEMIECKIEGO
RAJMUND LITWIŃSKI

NAGRODA SPECJALNA OD FIRMY MISTRALL
MARIAN OPANIA - ZA WIELOLETNIĄ MIŁOŚĆ DO METODY SPŁAWIKOWEJ PODCZAS ZAWODÓW SPINNINGOWYCH

NAGRODA SPECJALNA OD BEATY PROBORSZCZ
ERYK LUBOS - ZA FINEZJĘ W METODZIE SPINNINGOWEJ I ZASKAKUJĄCY DEBIUT

NAGRODA SPECJALNA OD BEATY PROBORSZCZ
MAREK DYJAK - ZA STAŁOŚĆ W UCZUCIACH DO METODY SPINNINGOWEJ 


Ze względu, iż rywalizacja rozgrywała się na żywej rybie, przydatne okazało się doświadczenie mobilnych sędziów mierzących ryby,  jak i czuwającej od wielu lat nad prawidłowym przebiegiem zawodów pary Głównych Sędziów: Eli i Ryszarda Brzozowskich, którzy po podliczeniu wyników ujawnili zwycięzców:

"W tym roku impreza zgromadziła 40 aktorów, 12 gości honorowych oraz 30 mistrzów. W kategorii Aktorów bezkonkurencyjny okazał się Robert Czebotar, zwyciężając już po raz 6 z rzędu (po raz 8 ogólnie)! Kategoria Gości Honorowych padła łupem wspaniałego artysty kabaretu Krzysztofa Daukszewicza, a w kategorii Mistrzów życiowy wynik osiągnął Wiesław Beszczyński, który do ostatniej sekundy rywalizował z mistrzem nad mistrzami Rajmundem Litwińskim... aby w rezultacie osiągnąć identyczny wynik punktowy - 6450 pkt. O zwycięstwie miała więc, zdecydować największa ryba złowiona przez obu panów. Rajmund przechytrzył szczupaka 75,6 cm, a Wiesław 89,2 cm i to On wygrał prestiżową kategorię Mistrzów."

Drugiego dnia tradycyjnie odbyła się nieco mniej oficjalna, jednak wzbudzająca spore emocje konkurencja rzutowa. W tym roku sokolim okiem popisał się Andrzej Grabarczyk, który z 20 metrów trzy razy na trzy próby trafił w "8-mkę", tuż zanim uplasował się Radosław Witólski po dogrywce z trzecim w ogólnej klasyfikacji  Pavel  Kyrksunou.

Tegoroczną imprezę można określić mianem mistycznego przedstawienia, w którym główną rolę odegrała rodzinna atmosfera, sportowy duch, piękne ryby i malownicza przyroda jeziora Dadaj, utwierdzając, iż należy rok, rocznie klaskać na bis, aby spektakl przygotowywany przez Roberta Czebotara trwał nieprzerwanie...

Więcej zdjęć w:

GALERII

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.